Wiki waste.jpeg

Straipsnis "1929" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

1929 metai - tai mūsų eros XXa. metai, einantys po 1928 ir prieš 1930 metus. 1929 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.

Svarbiausi 1929 metų įvykiai

Šie įvykiai buvo pasauliui svarbūs 1929 metais:

  • Biržų griūtis JAV tapo ta diena, nuo kurios prasidėjo Didžioji Depresija, dar žinoma, kaip Didžioji krizė ir panašiais kitais vardais. Pasaulio ekonomika per kelerius metus smuko iki vos vos gyvybingo lygio ir kone dešimtmetį negalėjo normaliai atsistatyti.
  • Didžiausias Stalino konkurentas Leonas Trockis buvo ištremtas, o išties tai turėjo bėgti iš SSRS, o paskui ir slapstytis. Bet tai nepadėjo, nes po kažkiek metų jį visvien surado Josifo Stalino pasiųsti žudikai
  • Josifas Stalinas ėmė siųsti žmones į pirmus GULAG sistemos lagerius, kurių idėją sugalvojo toksai didysis sovietinis pedagogas Antonas Makarenka.
  • Vatikanas tapo nepriklausoma valstybe. Iki tol jis tiesiog šimtus metų turėjo ypatingą statusą Italijoje, o čia tiesiog nusprendė ir pasikeitė į valstybę ir viskas.


Įdomybės apie 1929 metus

  • Šiais metais ne visi šitų metų skaitmenys yra skirtingi, nesutampantys ir nesikartojantys nei eilės tvarka, nei kaip nors kitaip, nes du kartus kartojasi skaitmuo 9. Tačiau kiti skaitmenys išties nesutampa ir nesikartoja.
  • Visų šių metų skaitmenų suma yra 21


1929 metų mėnesiai

1929 metais buvo šie mėnesiai: