Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šveicarija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
15:05, 30 liepos 2011 versija, sukurta Tararaika (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Šveicarija''' yra Europos vidury, tačiau stebuklingu būdu išvengusi pinklių ir nepakliuvusi į Europos Sąjungą, ne kaip kitos bet kurios valstybė...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Šveicarija yra Europos vidury, tačiau stebuklingu būdu išvengusi pinklių ir nepakliuvusi į Europos Sąjungą, ne kaip kitos bet kurios valstybės. Ribojasi su Austrija, tačiau skirtumas akivaizdus: Šveicarijos vėliavoje yra baltas pliusas raudoname fone, tuo tarpu Austrijos vėliavoje, kuri tokia pat raudona - didžiulis minusas. Tokiu būdu išsyk galim pasakyti, kuri šalis yra teigiama, o kuri neigiama, net joje nebuvę - tereikia ženklus atpažinti, kaip kokioje semiotikoje.

Tenykščiai šveicarai garsėja savo nuobodžiu taisyklių laikymusi, kuo smarkiai pralenkia netgi vokiečius, o taip pat gamina laikrodžius ir jau šimtą metų ginkluojasi iki dantų, tuo pat metu visur kasdami tunelius. Dar daugelis pastebi, kad kiekvienas šveicaras yra išties buhalteris.

Šveicarijos frankas, nors šalis ir maža, konkuruoja su didžiosiomis pasaulio valiutomis - euru, doleriu ir jena, mat yra stabilus ir neveikiamas visokių krizių. Taip ir laikosi šveicariški bankai: skolina kitiems bankams užsienio valiutas, o į sąskaitas įrašo frankus, tai kai per kokią nors krizę kitos valiutos krenta, tai frankas pakyla ir šveicarai trinasi rankas, supirkinėdami turtą už skolintojų skolas.

Vienok daugiau kaip ir nelieka, ką pasakyti apie šią šalį, nes jokių didesnių išskirtinumų, apart neadekvačiai didelių kainų nėra.