Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šveicarija: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(Naujas puslapis: '''Šveicarija''' yra Europos vidury, tačiau stebuklingu būdu išvengusi pinklių ir nepakliuvusi į Europos Sąjungą, ne kaip kitos bet kurios valstybė...)
 
6 eilutė: 6 eilutė:


Vienok daugiau kaip ir nelieka, ką pasakyti apie šią šalį, nes jokių didesnių išskirtinumų, apart neadekvačiai didelių [[kainos|kainų]] nėra.
Vienok daugiau kaip ir nelieka, ką pasakyti apie šią šalį, nes jokių didesnių išskirtinumų, apart neadekvačiai didelių [[kainos|kainų]] nėra.
== Kitos šveicarijos ==
* Dar kažkur yra Šveicarija, kuri [[Jonavos rajonas|Jonavos rajone]] - tai tiesiog kažkoksai [[kaimas]], bet gi užtat kiekvienam lengvai pasiekiamas ir su kainomis, kaip įprasta Lietuvoje!
[[Category:Geografija]]
[[Category:Geografija]]

02:55, 2 lapkričio 2012 versija

Šveicarija yra Europos vidury, tačiau stebuklingu būdu išvengusi pinklių ir nepakliuvusi į Europos Sąjungą, ne kaip kitos bet kurios valstybės. Ribojasi su Austrija, tačiau skirtumas akivaizdus: Šveicarijos vėliavoje yra baltas pliusas raudoname fone, tuo tarpu Austrijos vėliavoje, kuri tokia pat raudona - didžiulis minusas. Tokiu būdu išsyk galim pasakyti, kuri šalis yra teigiama, o kuri neigiama, net joje nebuvę - tereikia ženklus atpažinti, kaip kokioje semiotikoje.

Tenykščiai šveicarai garsėja savo nuobodžiu taisyklių laikymusi, kuo smarkiai pralenkia netgi vokiečius, o taip pat gamina laikrodžius ir jau šimtą metų ginkluojasi iki dantų, tuo pat metu visur kasdami tunelius. Dar daugelis pastebi, kad kiekvienas šveicaras yra išties buhalteris.

Šveicarijos frankas, nors šalis ir maža, konkuruoja su didžiosiomis pasaulio valiutomis - euru, doleriu ir jena, mat yra stabilus ir neveikiamas visokių krizių. Taip ir laikosi šveicariški bankai: skolina kitiems bankams užsienio valiutas, o į sąskaitas įrašo frankus, tai kai per kokią nors krizę kitos valiutos krenta, tai frankas pakyla ir šveicarai trinasi rankas, supirkinėdami turtą už skolintojų skolas.

Vienok daugiau kaip ir nelieka, ką pasakyti apie šią šalį, nes jokių didesnių išskirtinumų, apart neadekvačiai didelių kainų nėra.


Kitos šveicarijos

  • Dar kažkur yra Šveicarija, kuri Jonavos rajone - tai tiesiog kažkoksai kaimas, bet gi užtat kiekvienam lengvai pasiekiamas ir su kainomis, kaip įprasta Lietuvoje!