Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šiaurinis elnias

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
20:05, 22 gruodžio 2011 versija, sukurta Smatobor (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Šiaurinis elnias (Rangifer tarandus), dar žinomas kaip kalėdinis elnias. Tai toks padarėlis, turintis ragus ir gyvenantis šiaurėje.

Gyvenimas ir paplitimas

Turi ragus, kuriais kapsto žemę ir ieško kerpių ar šieno, kurį paskui ėda. Sakoma, kad dar patinai apsidaužo su ragais kovodami dėl patelių. Rudenį ragus numeta.

Gyvena šiaurėje, kur šalta ir yra sniego. Įrašyti į tarptautinę raudoną knygą[1]. Žinoma, šios knygos neskaitėm, bet jei ten įrašyti, tai turbūt nieko gero.

Išnaudojimas per Kalėdas

Jis atsisakė paklusti Kalėdų Seneliui...

Labiausiai žinomi dėl žiauraus išnaudojimo per Kalėdas. Nuo XIX amžiaus elniai gaudomi ir prievarta kinkomi į roges. Tie, kurie priešinasi - nušaunami. Nors, visuotinai žinoma, kad Kalėdų senelio roges traukia tik aštuoni elniai (Dasher, Dancer, Prancer, Vixen, Comet, Cupid, Donder ir Blitzen), bet realiai elnių išnaudojimo mąstai yra daug didesni, kadangi Kalėdų Senelis yra ne vienas, nes vienas nespėtų išdalinti visiems dovanų. Taigi elniai kinkomi po 8 kiekvienam Kalėdų Seneliui. Vokiečiu biologijos ir statistikos daktaras O. T. Eisenhoveris apskaičiavo, kad per kalėdas pasaulyje įkinkoma virš 100 000 elnių.[2]

Femen Protestuoja prieš elnių išnaudojimą.

Tačiau, dažniausiai, kitų Kalėdų jie nesulaukia dėl per didelių išlaikymo kaštų aptvaruose. Daugelyje šalių po kalėdų elniai yra tiesiog nušaunami. Suomijoje, kur žalieji turi didesnę įtaką valdžiai, praėjus Kalėdom, elnius paleidžia atgal į laisvę.[3] Tačiau, nusilpę po rogių traukimo, jie dažniausiai būna sumedžiojami vilkų ir vistiek neišgyvena iki kitų Kalėdų.[2]

Rogių poveikis elnių sveikatai

Dėl savo elniškos, o ne arkliškos anatomijos, elniai nėra pritaikyti traukti nešulius. St. Peterburgo universiteto atlikti tyrimai įrodė, jog rogių diržai labai greitai po įkinkymo iškreipia elnių stuburą.[4]. Taip pat, dėl dažno kabojimo ore ("skraidančių rogių" imitacijos) neretai gyvuliukai tiesiog pasikaria. Taip pat užfiksuota atvejų, kai, vaikam nematant, Kalėdų senelis elnius žiauriai plaka rimbu.

Žinoma, jog elniai žiema numeta ragus. Kadangi Kalėdų senelio rogėse elniai su ragais, tai manoma, jog visus elnius kastruoja.

Elniukraujas.jpg


Šaltiniai, skirti paneigti arba patvirtinti straipsnio melagingumą