Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Kovo 28 dienos įvykiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
14:27, 31 spalio 2018 versija, sukurta Balalaikų draugė (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
  • 1795 metais šią dieną Rusija atplėšė ir pagrobė iš Lietuvos svarbias baltų žemes - visą Kuršo ir Žiemgalos kunigaikštystę, dar žinomą kaip Kuršo hercogystė. Tokiu būdu jau ir taip nuvokietinti lietuviai tenai buvo paskui dar ir nurusinti - šitaip galų gale ir susidarė ta latvių kalba.
  • 1917 metais Osmanų imperija išvarė žydus iš naujosios Palestinos sostinės - Tel Avivo. Tai buvo vienas iš daugybės panašių aktų, kuriuos Osmanų valdžia vis vykdė žydų atžvilgiu bent kelis šimtus metų, siekdama po truputį išnaikinti žydus. Tiesa, šitas žydų išvarymas buvo kiek aštresnis - imperija jau ėmė ruošti žydams tokį patį genocidą, kokį buvo padarius ir armėnams (kai buvo išžudyti milijonai žmonių). Osmanų imperija žydų galutinai išžudyti nespėjo tik todėl, kad jau tais pačiais metais Palestiną užėmė Antantė, išvydama turkų pajėgas.
  • 1939 metais Francisco Franco užėmė Ispanijos sostinę Madridą, taip galutinai išdaužydamas visokius SSRS remtus komunistus. Šitaip ir baigėsi Ispanijos pilietinis karas, ir žmonėms vėl pasidarė įmanoma gyventi. Kita vertus, Francisco Franco, nors ir nei iš tolo neprilygo kokiems nors komunistams, visvien visus užknisinėjo labai smarkiai. Šia proga informuojame jus, brangūs skaitytojai, kad Francisco Franco vis dar miręs.
  • 1953 metais viešai paskelbtas CK KPSS įsakas dėl amnestijos daugybei žmonių, kuriuos nuteisė sovietų valdžia. Nors amnestuoti buvo ne visi, bet visgi tiek daug žmonių, kad būtent šitai tapo tikrąja Atšilimo pradžia. Ir tai - praėjus vos kelioms savaitėms po Josifo Stalino mirties. Amnestijos iniciatoriumi buvo Lavrentijus Berija, tas pats NKVD vadas, kurio visi bijojo ir kurį paskui nuteisė. Išties buvo spėlionių, kad tas pats Berija ir nužudė Staliną, ir paskui bandė suskaidyti visą SSRS, nes tiesiog nekentė komunizmo. Būtent todėl jis ir surengė amnestiją, ir bandė viską demokratizuoti. Deja, jam tai nepavyko - greitai jį nušalino Nikita Chruščiovas, o Berija buvo sušaudytas.