Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Balandžio 26 dienos įvykiai: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
S
 
(nerodoma 5 tarpinės versijos, sukurtos 3 naudotojų)
1 eilutė: 1 eilutė:
Praėjus daugiau nei dvidešimčiai metų nuo Čarnobylio katastrofos, sprogęs atominės jėgainės reaktorius vis dar nėra tinkamai izoliuotas. Balandžio 26 dieną įvykusi katastrofa iki šiol laikoma didžiausia branduoline tragedija.
* [[1803]] metais pirmą kartą istorijoje buvo įrodyta ir patvirtinta, kad visgi [[meteoritai]] egzistuoja ir akmenys krenta iš dangaus, nes Normandijos mieste L'Aigle ([[Prancūzija|Prancūzijoje]]) iš dangaus nukrito daugiau, kaip 3000 tūkstančiai meteorito gabalų (paprastas chondritas). Iki tol [[Europa|Europos]], or ir bendrai pasaulio mokslininkai abejojo meteoritų egzistavimu, o prancūzų mokslų akademija netgi buvo išvis paskelbusi, kad meteoritų nėra ir jokių pranešimų apie juos nenagrinės, nes danguje skraidančių akmenų negali būti ir viskas. Bet po šio meteorito kritimo, kurį stebėjo daugybė žmonių, o nukritę akmenys buvo tokie, kokių toje vietovėje nebūdavo, bet kurie būdavo panašūs į kitur randamus meteoritus, galų gale meteoritų egzistavimas buvo pripažintas.
* [[1915]] metais [[Italija]] paslapčia pasirašė tarptautinę sutartį, pagal kurią įsipareigojo mesti [[Vokietija|Vokietiją]] bei [[Austrija-Vengrija|Austriją-Vengriją]] ir pereiti į [[Prancūzija|Prancūzijos]] ir [[Jungtinė Karalystė|Jungtinės Karalystės]] pusę.
* [[1925]] metais [[Kaunas|Kaune]] buvo įsteigta Vilniui vaduoti sąjunga, kuri, deja, nesugebėjo Viniaus išvaduoti, bet visvien visgi kovojo.
* [[1933]] metais [[Hermann Göring]] įkūrė Geheime Staatspolizei organizaciją, plačiau pasaulyje žinomą, kaip [[Gestapo]]. Organizacija pagarsėjo bet kokių [[III Reichas|III Reicho valdžiai]] neįtikusių organizacijų persekiojimu bei itin žiauriais kalinių kankinimais.
* [[1933]] metais [[III Reichas]] išleido įstatymą, pavadintą įstatymu dėl mokyklų perpildymo. Pagal šį įstatymą buvo labai smarkiai apribotos bet kokios galimybės [[žydai|žydams]] mokytis valstybinėse mokyklose ir universitetuose
* [[1937]] metais į vyko [[Gernika|Gernikos]] bombardavimas, istoriškai žinomas kaip pirmas masyvus miestų bombardavimas. Per keturias valandas trukusį [[Vokietija|Vokietijos]] karinių oro pajėgų antskrydį žuvo daugiau kaip pusantro tūkstančio žmonių (ketvirtadalis miesto gyventojų), didžioji dalis pastatų buvo sunaikinta ar smarkiai apgriauta. Šis bombardavimas kuriam laikui tapo bendriniu žodžiu ir iki pat [[II Pasaulinis karas|II Pasaulinio karo]] pradžios buvo laikomas neįtikėtinai dideliu. Bet vėliau buvo daug didesnių bombardavimų, su kuriais palyginus, Gernika pasirodė kaip visai dar nedidelis atvejis.
* [[1954]] metais [[JAV]] prasidėjo pirmi klinikiniai Jonas Salk sukurtos [[poliomelitas|poliomelito]] vakcinos bandymai. Ši vakcina vėliau sunaikino vieną iš pačių baisiausių žmonijai žinomų ligų - poliomelitą, kuris daugybę nužudydavo, o išgyvenusius neretai palikdavo visam gyvenimui sunkiai suluošintais. Poliomelito epidemijos buvo paskutinėmis itin didelio pavojingumo ligų epidemijomis, siautėjusiomis išsivysčiusiose pasaulio šalyse. Mirštamumas nuo poliomelito vaikų tarpe siekė 2-5%, suaugusių tarpe 15-30%, o išgyvenusių maždaug pusė patirdavo įvairaus sunkumo sutrikimus, maždaug ketvirtis iš išgyvenusių likdavo pilnai ar dalinai suparalyžiuoti.
* [[1964]] metais [[Tanganika]] ir [[Zanzibaras]] susijungė į vieną valstybę ir pasivadino [[Tanzanija]]
* [[1986]] metais sprogo [[Černobylis|Černobylio]] atominės jėgainės reaktorius. Ši katastrofa iki šiol laikoma didžiausia branduoline tragedija. Oficialiai gi tą dieną nieko neįvyko ir nieko nebuvo. Tik po poros dienų [[Švedija]] fiksavo milžinišką kraštutinai radioaktyvų debesį, atkeliavusį iš [[Baltarusija|Baltarusijos]] ir pradėjo apie tai skelbti. Žinią paskui [[SSRS]] paskleidė [[Amerikos balsas]], [[Laisvės radijas]], [[Laisvoji Europa]] ir [[BBC]]. Tik dar po kiek laiko SSRS pripažino, kad įvyko kažkas, bet [[nieko baisaus, viskas kontroliuojama, nėra ko jaudintis]]. Šią pačią dieną palei elektrinę susidarė ir [[Raudonasis miškas]].
* [[1989]] metais oficalus [[Komunistinė Kinija|Komunistinės Kinijos]] laikraštis "Rénmín Rìbào" išspausdino straipsnį, kuriuo paskelbė, kad visi studentai, kurie kaip nors prisideda prie bet kokių demokratizavimo judėjimų, veikia prieš partiją ir valstybę ir yra nusikalstami ir turi būti persekiojami visiškai visur ir visais įmanomais lygiais. Po šio straipsnio studentai pradėjo protestuoti [[Tiananmenio aikštė|Tiananmenio aikštėje]], o dar po kiek laiko [[komunistai]] surengė masines protestuojančių žmonių žudynes.
* [[2007]] šią dieną iš kažkur [[Talinas|Talino]] centre ėmė kauptis minia rusiškai kalbančių ir kažkodėl visiškai estiškai nesuprantančių pacukų. Prasidėjo visokios riaušės ir muštynės. [[Estija|Estijos]] policija bandė išvaikyti minią, bet minia buvo stebėtinai arši. Vakare minia ėmė rinktis dar labiau ir daužyti langus parduotuvėse - o viskas esą dėl to, kad [[Bronzinis kareivis]], kuris buvo perkeltas iš Talino centro, esą yra kaip tai labai svarbus ir negalima esą perkelti. Riaušės įsisuko ir dar stipriau prasitęsė [[balandžio 27]].
 
 
[[Kategorija:Dienos įvykiai]]
[[Kategorija:Dienos įvykiai]]

Dabartinė 01:31, 13 balandžio 2022 versija

  • 1803 metais pirmą kartą istorijoje buvo įrodyta ir patvirtinta, kad visgi meteoritai egzistuoja ir akmenys krenta iš dangaus, nes Normandijos mieste L'Aigle (Prancūzijoje) iš dangaus nukrito daugiau, kaip 3000 tūkstančiai meteorito gabalų (paprastas chondritas). Iki tol Europos, or ir bendrai pasaulio mokslininkai abejojo meteoritų egzistavimu, o prancūzų mokslų akademija netgi buvo išvis paskelbusi, kad meteoritų nėra ir jokių pranešimų apie juos nenagrinės, nes danguje skraidančių akmenų negali būti ir viskas. Bet po šio meteorito kritimo, kurį stebėjo daugybė žmonių, o nukritę akmenys buvo tokie, kokių toje vietovėje nebūdavo, bet kurie būdavo panašūs į kitur randamus meteoritus, galų gale meteoritų egzistavimas buvo pripažintas.
  • 1915 metais Italija paslapčia pasirašė tarptautinę sutartį, pagal kurią įsipareigojo mesti Vokietiją bei Austriją-Vengriją ir pereiti į Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės pusę.
  • 1925 metais Kaune buvo įsteigta Vilniui vaduoti sąjunga, kuri, deja, nesugebėjo Viniaus išvaduoti, bet visvien visgi kovojo.
  • 1933 metais Hermann Göring įkūrė Geheime Staatspolizei organizaciją, plačiau pasaulyje žinomą, kaip Gestapo. Organizacija pagarsėjo bet kokių III Reicho valdžiai neįtikusių organizacijų persekiojimu bei itin žiauriais kalinių kankinimais.
  • 1933 metais III Reichas išleido įstatymą, pavadintą įstatymu dėl mokyklų perpildymo. Pagal šį įstatymą buvo labai smarkiai apribotos bet kokios galimybės žydams mokytis valstybinėse mokyklose ir universitetuose
  • 1937 metais į vyko Gernikos bombardavimas, istoriškai žinomas kaip pirmas masyvus miestų bombardavimas. Per keturias valandas trukusį Vokietijos karinių oro pajėgų antskrydį žuvo daugiau kaip pusantro tūkstančio žmonių (ketvirtadalis miesto gyventojų), didžioji dalis pastatų buvo sunaikinta ar smarkiai apgriauta. Šis bombardavimas kuriam laikui tapo bendriniu žodžiu ir iki pat II Pasaulinio karo pradžios buvo laikomas neįtikėtinai dideliu. Bet vėliau buvo daug didesnių bombardavimų, su kuriais palyginus, Gernika pasirodė kaip visai dar nedidelis atvejis.
  • 1954 metais JAV prasidėjo pirmi klinikiniai Jonas Salk sukurtos poliomelito vakcinos bandymai. Ši vakcina vėliau sunaikino vieną iš pačių baisiausių žmonijai žinomų ligų - poliomelitą, kuris daugybę nužudydavo, o išgyvenusius neretai palikdavo visam gyvenimui sunkiai suluošintais. Poliomelito epidemijos buvo paskutinėmis itin didelio pavojingumo ligų epidemijomis, siautėjusiomis išsivysčiusiose pasaulio šalyse. Mirštamumas nuo poliomelito vaikų tarpe siekė 2-5%, suaugusių tarpe 15-30%, o išgyvenusių maždaug pusė patirdavo įvairaus sunkumo sutrikimus, maždaug ketvirtis iš išgyvenusių likdavo pilnai ar dalinai suparalyžiuoti.
  • 1964 metais Tanganika ir Zanzibaras susijungė į vieną valstybę ir pasivadino Tanzanija
  • 1986 metais sprogo Černobylio atominės jėgainės reaktorius. Ši katastrofa iki šiol laikoma didžiausia branduoline tragedija. Oficialiai gi tą dieną nieko neįvyko ir nieko nebuvo. Tik po poros dienų Švedija fiksavo milžinišką kraštutinai radioaktyvų debesį, atkeliavusį iš Baltarusijos ir pradėjo apie tai skelbti. Žinią paskui SSRS paskleidė Amerikos balsas, Laisvės radijas, Laisvoji Europa ir BBC. Tik dar po kiek laiko SSRS pripažino, kad įvyko kažkas, bet nieko baisaus, viskas kontroliuojama, nėra ko jaudintis. Šią pačią dieną palei elektrinę susidarė ir Raudonasis miškas.
  • 1989 metais oficalus Komunistinės Kinijos laikraštis "Rénmín Rìbào" išspausdino straipsnį, kuriuo paskelbė, kad visi studentai, kurie kaip nors prisideda prie bet kokių demokratizavimo judėjimų, veikia prieš partiją ir valstybę ir yra nusikalstami ir turi būti persekiojami visiškai visur ir visais įmanomais lygiais. Po šio straipsnio studentai pradėjo protestuoti Tiananmenio aikštėje, o dar po kiek laiko komunistai surengė masines protestuojančių žmonių žudynes.
  • 2007 šią dieną iš kažkur Talino centre ėmė kauptis minia rusiškai kalbančių ir kažkodėl visiškai estiškai nesuprantančių pacukų. Prasidėjo visokios riaušės ir muštynės. Estijos policija bandė išvaikyti minią, bet minia buvo stebėtinai arši. Vakare minia ėmė rinktis dar labiau ir daužyti langus parduotuvėse - o viskas esą dėl to, kad Bronzinis kareivis, kuris buvo perkeltas iš Talino centro, esą yra kaip tai labai svarbus ir negalima esą perkelti. Riaušės įsisuko ir dar stipriau prasitęsė balandžio 27.