Čefyras

Čefyras, dar vadinamas kaip čifyras arba čifyrius - senais laikais tarp visokių kalinių ir šiaip sovietžmogių žinomas pusiau narkotinis viralas. Savo esme - tai tiesiog kofeino ekstraktas iš paprasčiausių arbatžolių, kitaip tariant - arbata, tiktai stiprumu kokius 5-20 kartų lenkianti įprastinę, taip kad viskas legalu ir ne narkotikas, juoba kad tais laikais ir nebuvo narkotikų.

Maždaug tokios, kraštutinai šūdinos arbatžolės, kurias normaliai verdant, jokios arbatos išvirti neįmanoma, nes gaunasi kažkokie myžalai, išties yra idealiai tinkamos čefyrui virti, nes kofeino jose yra gana nemažai, o vat tų skoninių medžiagų, nuo kurių suvimdyti gali - beveik nerasta. Užtat dėl to, kad jos labai šūdinos ir neskanios, tai jokioje parduotuvėje šiais laikais panašių nerasit, nes šūdo nepardavinėja. Taip kad prie ruso buvo geriau...

Čefyras pasižymi išskirtinai stipriu dirginančiu poveikiu skrandžiui, tad jo išgėrę, neretas būna ir pradeda vemti. Negana to, dar ir žarnynui poveikiai įdomūs: pirmu momentu nuo jo žarnyno peristaltika staigiai sustiprėja, dėl to varo šikt, bet užtat dėl arbatoje esančių taninų truputį paskui viduriai tiesiog užkietėja.

Būdingas ir poveikis dantims: nuo dažno vartojimo šie sparčiai pagelsta, paskui parunda, paskui pajuosta, o galų gale ima byrėti, nes koncentruotame arbatžolių virale esančios medžiagos ne tik į dantis skverbiasi, bet ir pažeidžia kraujagysles bei dantų šaknis. Tai vat kai pamatot kur kokį daug metų sėdėjusį nusikaltėlį, kuris teturi du juodus dantis - tai čia prisiminkite čefyrą.


Čefyro receptas

Čefyras yra verdamas iš didelio kiekio arbatžolių - jau labai taupiu atveju, vienam užvirimui panaudojamas maždaug toks kiekis, koks būna degtukų dėžutėje, jei į ją pripilsi smulkiai sutrintų arbatžolių su kaupu. Iš tiek išverdama stiklinė arbatos. Labiau prityrę čefyro mėgėjai sako dar paprasčiau: arbatžolių - turi būti daugiau, nei pusė stiklinės, o vandens - mažiau nei stiklinė.

Arbata verdama kiek kitokiu būdu, nei įprasta: ji ne šiaip užplikoma, bet atsargiai pavirinama: arbatžolės sumetamos į verdantį vandenį, palaikomos apie dešimt minučių, paskui vėl užvirinamos, vėl palaikomos ir taip kartojama keletą kartų. Šitaip virtoje arbatoje atsiranda gan juntamas perteklius kofeino, tuo tarpu kai kurios skoninės ar šiaip nereikalingos medžiagos suyra, tad efektai būna stipresni.

Būdinga, kad dėl išskirtinai didelio arbatžolių kiekio, susidaro viralas, kurio beveik neįmanoma gerti. Ir kuo arbatžolės geresnės ir brangesnės, tuo tas viralas būna šlykštesnis, nes gerose arbatžolėse yra nesveikai daug aromatinių medžiagų, kurios vimdo. Jei arbatžolės aromatizuotos, tai jau ir suvisam gaunasi kažkokia šlykšti bjaurybė, katrą net ir užkietėję kaliniai sunkiai geria.

Būdinga, kad čefyro efektai priklauso ne nuo arbatos skanumo irba kainos, o tiktai nuo kofeino kiekio. Ir to kofeino paprastai būna daug daugiau labai prastose, pigiose arbatžolėse - pavyzdžiui, gruziniškose. O vat prabangios indiškos arbatos rūšys jau tuo nepasižymi. Taip kad kaliniai, geriantys čefyrą, jį verda iš pigių arbatžolių.

Čia yra ir privalumas dar toks: pigios arbatžolės nepasižymi nei stipriu skoniu, nei stipriu kvapu, tad iš jų išvirtas čefyras daug lengviau geriamas.

Narkotinis čefyro poveikis

Narkotinis čefyro poveikis yra didele dalimi išsigalvotas: paprasčiausiai kaliniai dažniausiai neturi, kuo svaigintis, tad ima bandyti viską, kas tik įmanoma. Tai jei gali, gauna kokio nors efedrono, jei gali - kokių nors tirpiklių ar ten dar kokio brudo, bet jei jau negauna, tai telieka arbata. Taip kad jei ir nesigauna apsisvaiginti, bet labai norisi, tai galima ir save įtikinti, kad apdujai.

Kita vertus, arbatoje esantis kofeinas gali padaryti efektų, bet čia reikia turėti omeny, kad tai kofeinas, prie kurio organizmas pripranta nepaprastai greitai: jei čefyrą gersite kasdien, po savaitės jau nepastebėsite jokių aiškesnių efektų.

Vienok kai kaliniai būdavo, kad gauna arbatos tik per kokį siuntinį iš giminių, o tą siuntinį gauna tik kokį kartą per kelis mėnesius, nes dažniau niekas neleidžia siųst, tai situacija svaiginimuisi ideali: organizmo pripratimas per tuos kelis mėnesius išnyksta, tad net ir šiaip paprasta arbata jau ima veikti truputį stimuliuojančiai, o čia dar kokius 5-20 kartų didesnė kofeino dozė pareina. Vat taip aišku apsisvaiginti truputį ir galėdavo.

Aišku, jei pasitaikydavo, kad siuntinius vienu metu gaudavo keli kaliniai ir tą savo kalėjiminę arbatą imdavo gerti kasdien, tai jau po savaitės efektai baigdavosi, nes prie kofeino priprantama taip greitai, kad kaifo čia neprigaudysi. Užtat atprantama nelabai lengvai - galvos skaudėjimas ir mieguistas apdujimas puikiai žinomi ir visokiems kavos vartotojams, tad plačiau apie tai aiškinti gal ir neverta.


Jeigu esate narkomanas, tai jums bus svarbu sužinoti, nuo kurių narkotikų jūs greičiau nusibaigsite
 
Opioidai:
Opijus Omnoponas Promedolas Etorfinas Heroinas Morfijus Oksikodonas Salvija Tramadolas Kodeinas Narkotinas Tebainas Dezomorfinas Fentanilas Koaksilas Šyrkė PCP
Psichodelikai:
AMT DOB ABDF BZ LSD LSA ALD-52 DMT Ketaminas Meskalinas Psilocibinas
Stimuliantai:
Kokainas Amfetaminas Metamfetaminas Noskoinas Ecstasy Kofeinas MCAT MDA MDMA Šūdas (narkotikas) BZP Vyntas Sidnokarbas Levamizolas
Kiti visokie:
Nikotinas Anaša Kanapės Hašišas Bananadinas Tarenas Afinas Betelis Eteris Katas Jenkem Bazas Dimetkarbas Barbitūratai Ciklodolas GHB Anodija
Dar skaitinių:
Bintas Markutės Dyleriai Čefyras Čiujaus slėnis Nebuvo narkomanijos Vaistinėlė Abstinencijos sindromas Hera Energetiniai gėrimai Vaifu