Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Virvėlaidis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
18:07, 10 rugpjūčio 2019 versija naudotojo Raketa (Aptarimas | įnašas)

(skirt) ←Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Virvėlaidis (neteiktinai "kabelis") - tai laidų pinė su izoliacija, kuri naudojama pajungti telefonams, kompiuteriams, televizoriams beigi kitiems įrenginiams prie elektros ar kitų įrenginių.

Labai dažnai sakoma klaida, kada virvėlaidis pavadinamas laidu - pavyzdžiui, "prijunk laidą prie mano mobilaus ryšio telefono aparato". Tai klaida, nes joksai laidas prie telefono nebūna jungiamas. Laidas yra tiktai apvalainas varinis siūlas, kuris negali nieko perduoti ir neturi prasmės. Tuo tarpu telefonas jungiamas ne laidu, o virvėlaidžiu, kuriame yra daug laidų, plastikinė izoliacija, o taip pat virvėlaidį sutvirtinanti virvė. Patys laidai tame virvėlaidyje irgi yra supinami į virvėlaidinę pynę, kuri tvirčiau laikosi ir gražiau atrodo.

Neteiktina svetimybė yra ir žodis "kabelis", nes jis neatspindi nei virvėlaidžio esmės, nei yra lietuvių kalbai priimtinas. Šis žodis yra svetimas ir rėžia ausį. Juk nesakome "monitorius", o sakome "vaizduoklis". Juk nesakome "klaviatūra", o sakome "migtukynė". Taip nesakykime ir "kabelis", o sakykime "virvėlaidis".

Duokime atkirtį lietuvių kalbos naikintojų gaujai, kuri mus šmeižia ir vadina kalbainiais. Sergėkime gimtają šnektą ir tikrus liaudiškus lietuvių kalbos žodžius!