Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Vatnikai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
14:47, 22 gruodžio 2018 versija naudotojo Pikachu (Aptarimas | įnašas)

(skirt) ←Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Vatnikas senais laikais tereiškė lagerinę fufaikę, bet dabar - taip vadinami stalinistai ir juos primenantys rusofašistai (vieni nuo kitų nelabai tesiskiria). Gi čia tie, kuriems Josifas Stalinas tebuvo didvyris, NKVD buvo žmonių gelbėtoja, LTSR buvo didis gėris, nebuvo jokios okupacijos ir panašiai. Jau apie tai, kad prie ruso buvo geriau - tai čia jau išvis nėra ką kalbėti.

Bendrai vatnikams yra būdingos dvi savybės: silpnaprotystei artimi intelektiniai gebėjimai ir, tuo pat metu, visiškai aklas ir nekritiškas sovietizmo, komunizmo, stalinizmo ir putinizmo palaikymas - t.y., tiesiog didžiarusiškas šovinizmas.

Trumpai tariant, jei koks nors žmogus yra bukas kaip burokas ir Kremliaus agresijos šalininkas - tai jau vatniku jį galima pavadinti.


Žodžio vatnikas kilmė

Pavadinimas "vatnikas" kilo nuo kokiais 2000 metais atsiradusių rusiškų karikatūrų, katras kažkoks berods Maskvos karikatūristas paišė apie visokius anais laikais dar tik pradėjusius plisti marginalinius rusofašistus. Šieji buvo vaizduojami labai charakteringai, kaip išties ir atrodydavo kur nors: prisigėrę, bušavojantys, besimušantys ir vis rėkaujantys apie "velikaja deržava" - apie tai, kad Rusija yra aukščiau visko ir kad reikia atkurti SSRS ir visokius ten amerikonus subombarduoti, o pribaltus - išnaikinti.

Kai Vladimiras Putinas įtvirtino savo valdžią, karikatūros apie vatnikus tapo lyg ir nelegaliomis, bet internetuose plito toliau, kaip ir pats žodis "vatnikas". Nors pradžioje šis žodis tebuvo rusų kalboje, gana greitai jis išplito ir kitose šalyse, kur tik būdavo pastebimi rusofašistai. Itin smarkiai žodžio vartojimas išplito po to, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą. Tada jau žodį pasigavo ukrainiečiai, o greitai iš jų - ir lietuviai.

Dabar žodis "vatnikas" reiškia personas, kurios tiesiog apsiputojusios aiškina, kad jokios sovietinės Lietuvos okupacijos nebuvo, kad niekas į Sibirą žmonių nevežė arba jei ir vežė, tai tik blogus kažkokius, kad nebuvo jokios Sausio 13 ar kad savi šaudė į savus ir panašiai.


Žodžio vatnikas etimologija

Etimologiškai žodis "vatnikas" yra kilęs nuo tokio drabužio, dar vadinamo kaip vatinis, vatinukė, vatinka, fufaika, pupaikė, fufajkė, šimtasiūlė ir pan.. Šis drabužis - tai tokia primityvi medvilninė striukė, pasiūta iš dviejų sluoksnių audinio, į tarpus prikemšant vatos ir persiuvant ją keliomis siūlėmis, kad vata nenuslinktų kur į vieną šoną. Kuo daugiau siūlių, tuo mažiau vata nuslenka į šonus ar apačią - tad nuo to ir pavadinimas "šimtasiūlė", nes geros vatinkos siūlių turėdavo daug.

Kaip drabužis, vatinka buvo gana šilta ir kartu labai pigi, nes gaminama iš itin prastų, pigių medžiagų. Todėl vatinkos būdavo išdauodamos koncentracijos stovyklų kaliniams, o taip pat ir kareiviams.

Rusijoje, kur žmonės iki šiol gyvena labai skurdžiai, vatinkos paplitę iki šiol - regionuose, kur yra šalta, o nėra iš ko nusipirkti prekių, žmonės vatinkas nešioja.

Visais laikais vatinkos buvo visiško skurdo ir degradacijos ženklu: savo noru jas vilkdavosi nebent tie, kas visiškai neturėdavo pinigų bent kiek geresniam drabužiui. Aišku, kad pinigų pirmiausiai neturėdavo visiškai prasigėrę alkoholikai.

Vėlesniais laikais, po SSRS subyrėjimo praėjus keliolikai metų, kai Rusijoje į valdžią atėjo Putinas, tokie itin skurdūs alkoholikai tapo lyg ir specifišku žmonių segmentu: nuolat girti, kraštutinai agresyvūs, palaikantys Putiną ir rėkaujantys apie didžiąją Rusiją šovinistai iš marginalinių sluoksnių, vis dar tokie skurdūs, kad nešiojantys vatinkas. Būtent vatinkos būdavo ryškiausiu tokių tipažų požymiu Rusijos gilumoje, tad tokie tipažai nejučia ir tapo savotišku marginalinio rusofašizmo simboliu. Iš tokių vatinkomis apsirengusių marginalų ir buvo perpieštos pirmosios karikatūros apie vatnikus.