Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Valentinas Rodikovskis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
23:48, 8 gegužės 2020 versija naudotojo Pikachu (Aptarimas | įnašas)

(skirt) ←Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paiešką
 Crystal Clear app help index.png 
Bent dalis šiame straipsnyje išdėstytos faktinės medžiagos kelia abejones, o jei tiksliau - panašu į šyvos kumelės sapną.
Įtariame, kad čia tik gandai apie alternatyvią realybę, su šiuo pasauliu (aprašomais faktais, įvykiais, daiktais ir žmonėmis) neturintys nieko bendra. Todėl paskelbtas paneigimas, kuris viską neigia.
Konkrečias pastabas skaitykite straipsnio aptarime. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti ir papildyti tinkamais faktais!

Valentinas Rodikovskis arba Valentin Rodikovskij arba ponas Valys (rus. Валентин Родиковский) - fake persona, kuri neegzistavo ir neegzistuoja. Kadaise išgalvota kažkokios Kremliaus skleidžiamos propagandos, kai jiems pritrūko naujienų apie Lietuvą. Kartu su personažu platintos ir atsitiktinai parinktos jo nuotraukos, menamai jį vaizduojančios, tačiau skirtinguose Rusijos portaluose jos buvo tiek skirtingos, kad tiesiog akivaizdu, jog atsitiktinės.

Pipedija žino dvi istorijas apie Valentiną Rodikovskį - apie tai, aip jį apipylė šūdais ir apie tai, kaip jis bandė prisiteisti Gedimino pilį.

Abidvi istorijos savyje nešė užmaskuotas neigiamas žinutes: viena - apie tai, kad Lietuvoje yra fašistai, kurių nekenčia žmonės ir apipildinėja šūdais, o kita - kad Lietuva nėra LDK teisių perėmėja.

Abidvi istorijos išties buvo skirtos ne Lietuvos, o Rusijos vidaus rinkai - tam, kad sukurtų iškreiptą, neigiamą nuomonę apie Lietuvą. Valentinas Rodikovskis tose istorijose vaizduojamas kaip rusofobas.

Tam, kad istorijos atrodytų įtikinamos, Valentinas Rodikovskis buvo užregistruotas ir įvairiuose socialiniuose tinkluose, netgi Youtube, kad turėtų savo kanalus ir atrodytų, lyg tikras, socialiai aktyvus žmogus. Kitaip tariant, buvo padarytas gana kompleksinis darbas, kuriant neegzistuojančią, fake asmenybę.


Valentinas Rodikovskis apipiltas šūdais

Ši istorija įvyko atseit 2017 metų spalio 20 dieną. Ją platinę rusų portalai rėmėsi visokiais vietiniais Lietuvos leidiniais, kartais ir neegzistuojančiais. Antraštės buvo tipiškos: "Valentinas Rodikovskis: mane apipylė fekalijomis dėl to, kad aš Lietuvos patriotas".

Istorija pasakoja, kad lietuviškos (tačiau išties išgalvotos) nacional-patriotinės organizacijos Mūsų Lietuva narys Valentinas Rodikovskis, žinomas kaip Ponas Valys, atvažiavo iš Vilniaus į savo gimtąjį miestą Šalčininkus, norėdamas surengti agitaciją ir kažkokį protestą prie tautinių mažumų mokyklos, reikalaudamas, kad tie būtų lojalūs Lietuvai.

Esą Valentinas Rodikovskis atvažiavo prie lenkų-rusų mokyklos, užlipo ant savo mašinos stogo ir pradėjo agituoti, rėkaudamas šūkius per megafoną. Su juo buvo ir dar kažkoks žmogus - ukrainietis Vadimas Šeperizado, kuris mojavo Lietuvos vėliava.

Po penkiolikos minučių prie jų priėjo kaukę vilkintis žmogus ir metė į Valentiną Rodikovskį paketą su žmogaus šūdais.

Paskui žurnalistams Valentinas Rodikovskis pasakojo, kad jis norėjo padidinti rusų ir lenkų lojalumą Lietuvai, nes jei Rusija ir Baltarusija puls, tai tie rusai ir lenkai atiduos Lietuvą okupantams.

Paskui dar pasakojama, kad vietiniai gyventojai buvo pasipiktinę, nes Valentinas Rodikovskis išties šūkalojo įžeidimus lenkams ir rusams, o taip pat keikėsi.

Visa ši istorija išties buvo išgalvota: neegzistuoja joks Valentinas Rodikovskis, nebuvo jokių tokių incidentų, nei dar kažko. Visa istorija buvo sukurta ir platinta tik Rusijos internetuose, skirta Rusijos publikai ir vienintelis tos istorijos tikslas buvo tam, kad būtų galima pavaizduoti, jog Lietuvoje kažkokie bepročiai kalba apie hibridinį karą, o išties žmonės palaiko Rusiją.


Valentinas Rodikovskis nori Gedimino pilies

Kita istorija buvo pasirodžiusi trumpam, o paskui pašalinta iš internetų. Ji pasakoja, kad kažkoksai tai Lietuvos teismas nagrinėjo bylą, kur ieškovas Valentinas Rodikovskis, tas pats ponas Valys, bandė per teismus prisiteisti Gedimino pilį, nes esą jis yra vienas iš kažkokių ten Lietuvos kunigaikščių palikuonių.

Teismas nusprendė, kad Lietuva negali jam grąžinti Gedimino pilies, nes toji priklausė LDK valdovams, o Lietuva neturi jokių teisių ir tęstinumo, susijusio su LDK, taigi, grąžinti pilies negali.

Šita istorija buvo paprastesnė: ji skirta tik tam, kad būtų parodyta, jog Lietuva nėra LDK, o LDK nebuvo Lietuva.