Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Vadyba

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
14:05, 16 spalio 2020 versija, sukurta Arabas (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Vadyba - tai toksai mokslas, kur aukštesnioji kasta mokinasi, kaip išspausti iš žmonių citrinas. Kad jie neštų labai daug pinigų. Tai aišku, kuo daugiau pinigų. Tai dėl to darbuotojai yra visaip išnaudojami ir kapitalizmas klesti, nešdamas didžiulius turtus visiems vertelgoms beigi vergvaldžiams. Taip kad čia yra tos metodologijos, nes visą šitą žmonių kankinimo ir prievartos sistemą tie visi vadovai diegia apgalvotai.

Štai todėl ir Pipedija čia jums suteiks dabar čia suteiks jums informaciją, kaip pasipriešinti ir nugalėti visokias metodines pinkles bei spąstus, kuriuos jums paspendžia darbdaviai. Nes jie visą tą vadina visokiais žodžiais, kaip ten veiklos efektyvumas, kritinė grandinė, atsargų apyvartumas ir panašiai, o niekas neįtaria, kas ten slepiasi po tokiais pavadinimais. O išties tai po tokiais pavadinimais slepiasi darbuotojų išnaudojimas.

Dar ten būna, kad visokius kitus žodžius pasako protingus esą apie įmonių valdymą, pavyzdžiui, pasako, kad atsargų valdymas turi vykti kažkoks, o išties tai reiškia, kad darbuotojams paskui neleidžia turėti prekių, nes tai esą atsargos. Arba pasako, kad turi būti kažkoks ten gamybos valdymas, o paaiškėja paskui, kad visi žmonės turi dirbti, kaip robotukai kažkokie. Arba dar pasako, kad turi vykti kažkoks ten projektų valdymas, o tada paaiškėja, kad statybininkai turi dirbti pagal planą kažkokį, nes esą kitaip per daug atlyginimai dideli.

Arba dar būna, kad kažkoks pardavimo procesas yra, tai paskui tik pardavinėja, pardavinėja kuo daugiau ir kuo brangiau, o darbuotojams reikia dirbti ir dirbti, o darbo daugiau, išnaudojimas didėja, o atlyginimai tai nedidėja, o tik pinigai vertelgoms į kišenę byra. Tai argi šitai yra teisinga? Tai negana to, jie dar sugalvoja visokias vadybos metodikas ir metodologijas, kad išnaudoti visus nuosekliai iki paskutinio prakaito lašo.

Išties tai niekam nerūpi ta jūsų vadyba, nebent ji didina pardavimus ir duoda daugiau pelno.


Pipedijos žinomos vadybos metodologijos bei vergvaldystės sistemos

Tie visokie vadovai prisigalvoja daugiausiai angliškų žodžių ir jų specialiai neverčia į lietuvių kalbą, nes tada jei darbuotojai suprastų, tai galėtų pasipriešinti, o kai angliškai, tai dauguma ir nesupranta. O kai lietuviškai reikia visgi kažką pasakyti, tai irgi prisigalvoja visokių ten žodžių - "atskaitomybė", "pavaldumas", "darbgaviai", "kaštų centrai", "vystymo planas" ir taip toliau, kad niekas nesuprastų. Bet tai dar negana to, tai susikuria ištisas sistemingas metodologijas, kurias irgi užvadina dar taip, kad darbuotojams išvis nedašiltų, apie ką kalba, nes visur visoksai žargonas tik. Taip vat pavyzdžiui, kaip išsišifruoja ir ką reiškia tokios nesąmonės:

  • Balanced Scorecard - Subalansuota Apskaita. Čia išties ne jokia ne apskaita, o duoda tokius lapelius, ant kurių rašo paskui balus, o paskui atleidžia iš darbo tuos, kas blogiausiai dirba.
  • Six Sigma - Šešios Sigmos. Čia jūs primeskite, kažkokie išvis absurdai.
  • Lean - Lieknėjimas ar tai išvis kažkokia ten liekna vadyba. Čia išties reiškia, kad kuo mažiau išleist ant darbuotojų ir kaip padaryti, kad jų reiktų mažai ir atlyginimų nemokėt, o darbuotojai negalėtų pasipriešinti.
  • ISO-9000 - tai esą tipo standartas kažkoks. O išties tai standartas, kaip paversti darbuotojus vergais per visokias procedūras ir dokumentus, kuriuos jei jie pildo neteisingai, tai viską vadovai pamato ir nubraukia premijas.
  • ITIL - čia kaip suvaldyti kompiuterastus. Įsivaizduojate, jie sugalvojo, kaip suvaldyti netgi kompiuterastus. Ir suvaldyti per kompiuterius. Klastingi vertelgos.
  • PROFIT - efektyvi verslo projektų, orientuotų į pelno gavimą kūrimo ir valdymo metodologija
  • ToC - dar užsivadina Apribojimų teorija. Čia yra apie tai, kaip atrasti apribojimus ir juos kažkaip ten sutvarkyti. Tai aišku, kad visada apribojimas yra pinigai. O kodėl pinigų mažai? Todėl, kad darbuotojas mažai dirba arba atlyginimo per daug gauna. Tai šitaip ir suvaldo viską.
  • TQM - Total Quality Management. Čia kad valdyti viską per kokybę. O kaip jie aiškina kokybę - kad nekokybė tai kai kažkas neteisingai dirba. Taip kad į žmones čia jau žiūri, kaip į daiktus.
  • HRM - Human Resource Management. O čia visokie psichologai su savo teorijėlėmis ir manipuliacijomis ir netgi smegenų plovimu beigi visokiu NLP, kurie hipnotizuoja ir knisa protą darbuotojams, kad jie daugiau dirbtų ir mažiau gautų.
  • TPS - Toyota Production System. Šita gamykla išrado, kaip iš žmonių padaryti robotus. Nes visur žmones keitė į robotus, bet kažkur nesigavo, tai tada ėmė daryti robotus iš žmonių. Taip ir atsirado šita metodika.
  • SWOT - Strengths, Weaknesses/Limitations, Opportunities, Threats. Stiprybės, Silpnybės/Apribojimai, Galimybės, Grėsmės/Pavojai. Čia šita metodika yra apie tai kaip reikia išnaudoti darbuotojus: panaudoti jų stiprybes, kad jos duotų daug pinigų, pasinaudoti jų silpnybėms, kad priversti juos dirbti, peržiūrėti visas galimybes, kaip iš jų daugiau išspausti, apsisaugoti nuo grėsmių, kad darbuotojai nesutiks su savo vadovų kliedesiais.
  • SMART - Specific, Measurable, Attainable, Relevant, Time-bound. Tai čia irgi viskas taip, kad irgi darbuotojus išnaudot: jei reikia sutaupyti, tai visada galima pasakyti, kad darbuotojas neatitinka vieno iš šitų reikalavimų ir pagal juos visada galima prie darbo prisiknisti. O jei reikia priversti darbuotoją dirbti, tai visada galima jam pameluoti, kad čia iš jo tik vieno šito dalyko nori, o išties tai taip ir bus išnaudojimas.
  • RoI - Return on Investment. Investicijos grąža. Čia taip gražiai vadinasi, kad investicijos ar dar ten kas, tai darbuotojai visada neįtaria, kad čia išties yra ne jokios investicijos, o tik paskaičiavimai, kiek ant jų atlyginimo ar dar ten kažko pinigų išleido ir kiek pelno apturėjo. Tai jei tas RoI pasidaro mažas, tai darbuotoją atleidžia iš darbo išsyk, nes nepelningas, matote.
  • CRM - Customer Relationship Management. Čia esą santykių su klientais valdymas. Tai išties ir klientus tie visi vadovai padaro robotukais. Nes klientai irgi žmonės, o juos galima suvaldyti, taip kad visus į robotukus bando paverst.
  • SLM - Service Level Management. Paslaugų lygio valdymas esą. Tai irgi matot, kai galima paslaugas duoti visiems kokybiškai, tai čia sugalvoja, kad galima vieniems brangiau, kitiems pigiau, taip visiems parduodama kuo brangiausiai, iš visų pinigai išlupami, o darbuotojai gauna špygą, tik jiems dar kažkokius reikalavimus įgyvendina, kad tuos lygius atitiktų.
  • ERP - Enterprise Resource Management. Ir čia vat irgi viską sumatuoja, kaip resursus, o paskui tuos resursus ir suvaldo. Tai ar čia reikia jums dar sakyti, kad žmonės irgi resursai, kaip kokia nafta ar ten kokie nors basliai?
  • SCM - Supply Chain Management. Tiekimo grandinės valdymas. Taigi žinokit, kad čia ne šiaip sau žodis "grandinės" yra. Nes tiekimo grandinės - tai yra tiekimo klientui grandinės. Tai yra visa gamyba. Ir jie net simboliais vaizduoja, kaip grandinėmis prirakinti vergai neša prekes klientams!
  • PDCA - Plan, Do, Check, Act. Čia šitaip paskum vadovai daro: suplanuoja, padaro, dar patikrina, kiek kainuos ir paskelbia. O pavaldiniams tada srėbt.

... Ir daug kitų visokių ten žodžių, kurie specialiai taip padaryti, kad niekas nesuprastų, ką jie reiškia. Ir tie visi žodžiai yra tam, kad pavyzdžiui koks nors ten dibilas juos paskaito ir nesupranta, ir tada galvoja, kad nieko blogo nevyksta. O išties tai jau vertelgos ar vadovai skaičiuoja, kaip ten jį optimizuoti ir pasidaryti iš jo daugiau sau pelno. O gudriausi tai kai prisigalvoja, tai paskui aišku, kad su jais niekas negali susišnekėti, o kai negali susišnekėti, tai paskui vadovai juos atleidžia, nes jei susišnekėti negali, tai štai jums ir prašom, darbuotojas toksai nereikalingas!