Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Turistiniai kliedesiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Turistiniai kliedesiai, dar žinomi kaip turistinis paranoidas - turistų patiriamos paranoidinio pobūdžio idėjos, pavirstančios į kliedesius apie tai, kad kokie nors vietiniai juos visaip apgaudinėja ar rengia kažkokį sąmokslą, norėdami apgauti, pasipelnyti ir pan.. Kartais tokie kliedesiai įgauna gana sunkią formą, ypač jei asmenys linkę į psichikos sutrkimus - tokiu atveju gali išsivystyti ir pilnavertis paranoidas.

Kliedesiai išsivysto dėl to, kad turistai kitoje šalyje negeba suprasti vietinių gyventojų kalbos, o praradę ryšį su savo kalba kalbančiais asmenimis, patiria nuolatinį stresą. Nesupratimas ir įvairūs dėl nesusikalbėjimo kylantys incidentai ima kelti paranoidinio pobūdžio kliedesius, kurie dar sustiprėja, jei kai kurie vietiniai ir realiai sugeba pasinaudoti turistų bejėgiškumu.

Šiais laikais turistiniai paranoidai pasitaiko rečiau ir silpnesni, nes turistinės kelionės būna ne tokios ilgos, dauguma susišneka anglų kalba, kuri plačiai naudojama, o be to, Interneto dėka žmonės sugeba išlaikyti ryšį su giminėmis bei pažįstamais bet kuriose pasaulio vietose.