Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Tripai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Versija spausdinimui nebėra palaikoma ir gali turėti atkūrimo klaidų. Prašome atnaujinti savo interneto naršyklės žymes ir naudoti numatytąją interneto naršyklės spausdinimo funkciją.

Tripai - taip liaudiškai vadinama narkogeninė intoksikacinė psichozė su būdingais kliedesiais ir haliucinacijomis. Sukeliama įvairių haliucinogenų, kurie sukelia sąmonės pokyčius ir pan.. Tripus tikslingai sau sukeliantys asmenys patys save vadina psichonautais.

Taip vadinami tripai paprastai pasižymi daug didesniu intensyvumu, nei dauguma įprastų psichozių, pacientui dažniausiai būna smarkiai sutrikęs aplinkos suvokimas, pastebimi fiziologiniai pokyčiai, nebūdingi kitoms psichozėms: išsiplėtę akių vyzdžiai, sutrikusi judesių koordinacija, nesiorientavimas aplinkoje, sutrikęs regėjimas ir t.t..

Vis dėl to, diagnozuojant, reikia nepamiršti, kad kai kurie haliucinogenai, kaip kad LSD sukelia gana mažus ir silpnus fiziologijos pokyčius kombinuotus su labai stipriomis ir ryškiai išreikštomis haliucinacijomis. Kita vertus, ir įprastomis psichikos ligomis sergantys ligoniai kartais piktnaudžiauja įvairiais medikamentais, todėl į narkogeninę psichozę panaši simptomatika gali būti kilusi dėl kitų priežasčių, tuo tarpu pacientas gali būti pavartojęs kokių kitų fiziologinius efektus sukeliančių medžiagų.

Tipiniu haliucinogenų pavartojimo atveju psichotinė simptomatika trunka nuo kelias-kelioliką valandų, nors kai kurie preparatai, pvz., DOB ar ABDF gali sukelti ir keletą parų trunkančius psichikos sutrikimus. Yra žinoma ir kitų atvejų, kai iki kelių savaičių trukdavo sunkios psichozės, smarkiai perdozavus LSD.

Dėl aukščiau išvardintų priežasčių pacientas turi būti guldomas į stacionarą bet kuriuo atveju, net jei įvairūs ligos požymiai dingo. Kadangi kai kurios narkogeninės psichozės gali tęstis gana ilgą laiką, hospitalizacijos trukmė turi būti ne mažesnė, nei dvi savaitės.

Ligos eigos prognozė priklauso nuo narkogeninės psichozės (psichocheminės intoksikacijos) trukmės: tais atvejais, kai psichozė tęsiasi iki kelių valandų, galima prognozuoti lengvesnę eigą, nors recidyvai ir pasitaiko. Tuo atveju, jei psichozė truko ilgiau kaip 2-3 paras, prognozė darosi sunki, o atvejais, kai psichozė truko daugiau, nei 5-7 paras, prognozė darosi neigiama, liekamieji psichikos sutrikimai dažnai išlieka keletą ar daugiau metų.

Daugeliu atvejų pas pacientus pasitaiko komplikacijos: apie 70% patiria haliucinogeninius atsikartojimus, o maždaug 4% suserga ilgai trunkančiais haliucinogeniniais suvokimo sutrikimais.