Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Trečio laipsnio simuliakras: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(Naujas puslapis: '''Trečio laipsnio simuliakras''' - tai toksai simuliakras, kuris visiškai niekaip su realu nesisieja, nes jam tiesiog px tas realas, nes nieko tai nereiškia....)
 
(Jokio skirtumo)

Dabartinė 13:34, 6 sausio 2019 versija

Trečio laipsnio simuliakras - tai toksai simuliakras, kuris visiškai niekaip su realu nesisieja, nes jam tiesiog px tas realas, nes nieko tai nereiškia.

Trečio laipsnio simuliakras gali egzistuoti kaip teorija, kuriai nėra reikalinga realybė. Matematiškai tokios teorijos yra, pvz., logika ar ir ta pati visa matematika. Tokia teorija gali egzistuoti pati iš savęs, jai nieko nereikia, ji veikia kaip realybės simuliacija ir jai yra gerai.

Išties tai tokio steorijos veikia kompiuteriuose (t.y., metateorija), o ryškiausi objektyvūs tokio trečio lygio simuliacijos pavyzdžiai - tai tiesiog geimai, kuriuose galima žaisti kaip kokiame virtualiame pasaulyje.

Dėl savo nepriklausomumo trečio laipsnio simuliakrai gali patys įtraukti stebėtoją ir imti jam kurti nepriklausomą, menamąją realybę, kurios išties nėra, tačiau ji suvokiama kaip tikra realybė. Žodžiu, gaunasi tokia kunda-lakunda.

Jean Baudrillard aiškino, kad tasai trečias simuliacijos lygis - tai vėlyvasis kapitalizmas, kuris dabar egzistuoja, nes jis niekaip nesisieja su realybe. Tai čia gal taip ir būtų, jei ne tai, kad tasai vėlyvasis kapitalizmas tiek turto prikūrė, kad vargu ar būtų galėjęs to pridaryti, jei su realybe nesisietų. Bet kai norisi protestuoti prieš kažką, tai aišku, kad galima kokiose nors struktūrinėse teorijose surasti kokią nors socialinę prasmę.