Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Teisybė kažkur per vidurį

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Versija spausdinimui nebėra palaikoma ir gali turėti atkūrimo klaidų. Prašome atnaujinti savo interneto naršyklės žymes ir naudoti numatytąją interneto naršyklės spausdinimo funkciją.

Teisybė kažkur tarpe arba teisybė kažkur per vidurį - taip sako, kai nori nei teisybės pasakyt, nei būt pagautiems meluojant. Pavyzdžiui, koks nors koloradas, kai kalbos užeina apie tai, kad SSRS okupavo Lietuvą, ima aiškinti, kad teisybė kažkur per vidurį, nes nebuvo taip viskas gerai ir buvo norinčių į SSRS įstoti ir Stalino saulę atnešti.

Savo esme šitai yra viena iš šališkumo klaidų, nes tyčia sukuriamas papildomas palyginimo matas, su kuriuo iškreipiamas vertinimas: vertinant tarp dviejų dydžių, trečiasis, vidurinis vertinimas atsiduria ten, kur patogu tam šališkumo pateikėjui.

Toksai aiškinimas, kad tiesa esanti kažkur per vidurį tarp vieno teiginio ir antro teiginio išties vieną, teisingą teiginį išsyk nuneigia, o kitą, melagingą teiginį bent dalinai pateikia kaip esą teisingą. Išties gi tai yra tiesiog argumentavimo klaida ir demagogija: jei vienas teiginys teisingas, o kitas, priešingas - melagingas, tai tiesa niekaip nėra per vidurį.

Šitas kalbėjimas apie teisybę, kuri per vidurį - tai viena iš dažnesnių demagogijos ir melo rūšių.

Pavyzdžiai:

  • Vienas sako, kad SSRS žmones į Sibirą vežė, o kitas sako - "teisybė kažkur per vidurį, išties tai nieko nevežė, gal tik tuos, kas banditai buvo..."
  • Vienas sako, kad jį apiplėšė plėšikas, o plėšiko advokatas sako - "teisybė kažkur per vidurį, nes ir tas apiplėštasis ne toks jau geras, kaip vaizduoja"
  • Vienas sako, kad negavo atlyginimo iš darbdavio jau už tris mėnesius, o darbdavys sako - "teisybė kažkur per vidurį, ne taip jau gerai tu dirbai"

Žodžiu, išties tai čia toks slidus išsisukimas nuo savo atsakomybės ir bet kokios tiesos, papasakojant, kad atseit tiesa nėra tiesa, o melas nėra melas, o tik kažkoks čia tiesos ir melo mišinys yra tikras.