Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Tauro bankas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
15:35, 29 lapkričio 2011 versija naudotojo Makštutis (Aptarimas | įnašas)

(skirt) ←Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Tauro bankas buvo labai garsus ir pajėgus bankas, kuris staiga skandalingai žlugo 1997, kai atrodė, kad bankų griūtis baigėsi ir visi aprimo. Tai daugelis jau manė, kad Tauro bankas yra stabilus ir nebankrutuos, nes viską atlaikė, tačiau paaiškėjo, kad yra krūvos kažkokių valstybės vardu garantuotų paskolų, o visa tai kažkaip ten paaiškėjo besą ne garantijomis, o tuščia vieta, nes išties tai buvo greičiau išsigalvota.

Tai visiems viskas ėmė darytis aišku, kai 1997 metų birželio 23 dieną buvo atliktos kratos pas banko vadą Genadijų Konopliovą ir jo įvairius gimines. Jau taip viskas pasidarė aišku, kad jau po 3 dienų buvo paskelbta, kad iškelta byla už kažkokius nusikaltimus, o tą pačią dieną šis ėmė ir nusišovė. O po kelių savaičių Tauro bankas buvo sustabdytas ir jau ir pačiam bankui pradėta bankroto byla.

Kaip paskui buvo kalbama, kadangi Genadijus Konopliovas buvo komunistas ir sovietinis ekonomistas, tai labai jam tas bankas gerai sukosi ir augo, turėdamas geras draugystes su LDDP, ypač apie 1992-1996 metus, kai ši partija buvo valdžioje.

Jau praėjus veik dešimčiai metų, buvo galų gale paskelbtas teismo sprendimas, kad Tauro banko veikėjai Gintaras Terleckas ir Rasa Šerėnienė buvo nubausti bausmėmis. O dar krūva kitų kaltinamųjų per krūvą metų, pakol prokuratūra tą bylą tyrė ir pakol teismas tą bylą nagrinėjo, liko nenuteistais, nes suėjo senatis. Štai jums ir prašom.

O dar išlindo keistos visokios pinigų plovimo schemos, kai kažkokios kontoros darydavo sutartis, kad parduos bankui visokią įrangą, o paskui bankas joms sumokėdavo baisius pinigus, o tos bendrovės sumokėdavo atlyginimus kam reikia ir gaudavosi, kad bankas lyg būtų su niekuo nesusijęs, o išties gaudavosi visokie atkatai.