Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Sociopatija: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
(Naujas puslapis: '''Sociopatija''' dar vadinama kaip '''antisocialus asmenybės sutrikimas''', o išties tai tėra psichiatrų ar tai psichologų išrastas graž...)
 
Eilutė 1: Eilutė 1:
'''Sociopatija''' dar vadinama kaip '''antisocialus asmenybės sutrikimas''', o išties tai tėra [[psichiatrija|psichiatrų]] ar tai [[psichologija|psichologų]] išrastas gražus pavadinimas visokiems nusikaltėliams.
+
'''Sociopatija''' dar vadinama kaip '''antisocialus asmenybės sutrikimas''', o išties tai tėra [[psichiatrija|psichiatrų]] ar tai [[psichologija|psichologų]] išrastas gražus pavadinimas visokiems nusikaltėliams. Išties tai vienas iš [[asmenybės sutrikimai|asmenybės sutrikimų]].
  
 
Tolerantiškas toksai pavadinimas gaunasi - "''žinot gi, čia tas banditas, kuris bobutę užmušė ir pinigus pragėrė, tai ne nusikaltėlis, o žmogus, turintis antisocialų asmenybės sutrikimą, būkime jam tolerantiški ir atlaidūs''".
 
Tolerantiškas toksai pavadinimas gaunasi - "''žinot gi, čia tas banditas, kuris bobutę užmušė ir pinigus pragėrė, tai ne nusikaltėlis, o žmogus, turintis antisocialų asmenybės sutrikimą, būkime jam tolerantiški ir atlaidūs''".

00:13, 29 rugpjūčio 2019 versija

Sociopatija dar vadinama kaip antisocialus asmenybės sutrikimas, o išties tai tėra psichiatrų ar tai psichologų išrastas gražus pavadinimas visokiems nusikaltėliams. Išties tai vienas iš asmenybės sutrikimų.

Tolerantiškas toksai pavadinimas gaunasi - "žinot gi, čia tas banditas, kuris bobutę užmušė ir pinigus pragėrė, tai ne nusikaltėlis, o žmogus, turintis antisocialų asmenybės sutrikimą, būkime jam tolerantiški ir atlaidūs".

Sociopatijos esmė - žmogos jaučiasi aukščiau kitų tiek, kad tų kitų žmonėmis netgi nelaiko, o tik kažkokiais daiktais, padarais, lochais ar panašiai. Aišku, iš tokio požiūrio į žmones būna retos išimtys, kada visgi sociopatas turi specialų požiūrį į kokį nors žmogų, pvz., į savo bobutę, kuri jį išaugino ar dar į ką nors. Visgi kiti žmonės sociopatui būna ne kaip žmonės, o kaip išnaudojimo objektas.

Pats sociopatas visada jaučiasi nuskriaustas ir mano, kad visa visuomenė jam skolinga ir jį bando išnaudoti ir apgauti. Todėl sociopatas mano, kad ir jis pats turi visus apgauti.

Esminės sociopato nuostatos, nesuprantamos normaliems žmonėms, yra tokios:

  • "Nėra skirtumo tarp melo ir tiesos, čia šitas sąvokas valdžios gudruoliai išgalvojo tam, kad manimi ar kitais manipuliuotų"
  • "Kokia dar tiesa? Tiesa yra tas pats melas, skirtas lochams apipisinėt!"
  • "Nusikalsti galima ir tai yra gerai, nes visi kiti irgi daro nusikaltimus, kai tik gali"
  • "Visi daro nusikaltimus, bet tik žioplius pagauna ir pasodina į kalėjimus"
  • "Visi aplinkui nori mane apgauti ir iš manęs pasipelnyti, atimti pinigus ar turtą"
  • "Visi aplinkui yra lochai, iš kurių aš pats galiu gerai pasipelnyti"
  • "Mentai yra padlos, jie nori prie manęs prisipisti ir pasodinti į kalėjimą"

Tokios ir panašios nuostatos labai perkreipia sociopato įsivaizdavimą apie pasaulį. Jis negeba bendrauti kaip normalus žmogus, niekuo netiki ir nepasitiki, ir yra iš principo neperauklėjamas. Kartu dėl tokių nuostotų sociopatas visada mielai gali apgauti ar apiplėšti ką nors kitą. Aišku, jei tik nemato rizikos gauti į snukį.

Sociopatijai labai artimas sutrikimas yra narcisizmas, jis iš esmės skiriasi tuo, kad narcizas jaučiasi ne nuskriaustas (o sociopatai paprastai jaučiasi nuskriausti), o atvirkščiai - narcizas jaučiasi tobulas ir viską galintis. Bet šiaip nuo įprastos sociopatijos narcisistinis sutrikimas skiriasi gana nesmarkiai.

Sunkesnės sociopatijos formos, persimaišiusios su sadizmu ar dar kokiais nors pavojingesniais sutrikimais, gali reikšti, kad žmogus kažkuriose situacijose ims elgtis kaip visiškas maniakas, keliantis labai realų pavojų aplinkiniams.