Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Skarutis Dalgė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
01:21, 17 sausio 2019 versija, sukurta Arabas (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: {{Abejotinas}} '''Skarutis Dalgė''' - taigi pasirodo, kad ne kažkokia pravardė ar išgalvotas personažas, o tikras žmogus ir dargi kažkoksai tai kalbainystė|kalbainy...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
 Crystal Clear app help index.png 
Bent dalis šiame straipsnyje išdėstytos faktinės medžiagos kelia abejones, o jei tiksliau - panašu į šyvos kumelės sapną.
Įtariame, kad čia tik gandai apie alternatyvią realybę, su šiuo pasauliu (aprašomais faktais, įvykiais, daiktais ir žmonėmis) neturintys nieko bendra. Todėl paskelbtas paneigimas, kuris viską neigia.
Konkrečias pastabas skaitykite straipsnio aptarime. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti ir papildyti tinkamais faktais!

Skarutis Dalgė - taigi pasirodo, kad ne kažkokia pravardė ar išgalvotas personažas, o tikras žmogus ir dargi kažkoksai tai kalbainystės profesorius ir habilituotas daktaras, kuris kitiems apie kalbos slėpinius beigi dvasingumą byloja.

Didysis lietuvių kalbos patriarchas, kurio žodis gal net svarbesnis, nei bet kurių kitų kalbainių, nes ir poetinis, ir dvasingas, ir gilus...

Dreba lietuvių kalbos naikintojai nuo tyro ir doro Skaručio Dalgės sąmojo...


Skarutis Dalgė apie eksperimentinę logopediją

Skarutis Dalgė sako, kad nepakanka išmokti skaityti ir rašyti - reikia dar ir labai taisyklingai kalbėti, gražiai kirčiuoti ir raiškiai tarti visus garsus. Taigi, šiais tikslais jis sakėsi parengęs robotizuotą lobotomijos logopedijos kompleksą, kurio aprašymą žemiau čia jums maloniai cituojame[1]:

Eksperimentinės logopedijos sritį esu tik šiek tiek krapštinėjęs. Prieš dešimtį metų teko dalyvauti kuriant unikalų, dar ir šiandien specializuotose kalbos praktikos parduotuvėse prieinamą tarties ir kirčiavimo treniruoklį „BEEBRAS-2000“. Nesileisdamas į technologines subtilybes, pristatysiu tik patį treniruoklio penkių pakopų veikimo principą. Pirmoji: tarties normų pažeidėjas sodinamas į treniruoklio kėdę, kalbos padargai prijungiami prie išmaniojo kalbos korektoriaus (roboto). Antroji: į išmanųjį kalbos korektorių suvedamas pagrindinio (kiekvieno pažeidėjo atveju vis kito) tarties sutrikimo kodas (pvz., LT1000 – greblavimas). Trečioji: korektoriaus ekrane pasirodo žodžiai, kuriuos pažeidėjas privalo taisyklingai ištarti (pvz., raketa, rublis, Rumunija, traktorininkas, tarpukišky). Ketvirtoji: kas kartą, kai pažeidėjas garsą „r“ ištaria vos vienu liežuvio galelio dūžiu, į kalbos padargus išmaniuoju būdu paleidžiamas elektros srovės impulsas (220 V). Ir paskutinioji: impulsai kartojami, kol pažeidėjas garsą „r“ ima tarti dviem trim liežuvio galelio dūžiais. Šiandien galime pasidžiaugti, kad „BEEBRAS-2000“ per dešimtį metų pakeitė gyvenimą ne vienam savo kalbėseną sutvarkyti norėjusiam viešajam kalbėtojui. Didžiuojuosi, kad gabiausieji, visą treniruočių ciklą įveikę televizijos ir radijo laidų vedėjai garsą „r“ kasdieninėje vartosenoje ėmė tarti pasitelkdami net 20–30 liežuvio galelio dūžių... Patys matot, tobulumui ribų nėra. Laukiu nesulaukiu dienos, kai prie tokių treniruoklių žmones galėsime siųsti ir privaloma tvarka.


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.