Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Skalūnai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
00:51, 18 sausio 2018 versija naudotojo Vezimas21 (Aptarimas | įnašas)

(skirt) ←Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Skalūnai - kažkokia ten uoliena neaiški, dėl kurios visos skalūnų dujos žmones varo iš proto ir kelia kokiems tai kovotojams už tyrą Lietuvą baisius priepolius. Teisybę kalbant, geologai sako, kad skalūnai - tai ne uoliena, o tiesiog visiškai skirtingų uolienų klasė kažkokia, kur pasižymi skalumu į kokias tai plokštelių pavidalo skeveldras.

Taip kad yra ten tų skalūnų pačių įvairiausių - štai kad ir koks nors dolomitas irgi beveik skalūnas, o ir žėrutis - tai jau visai tikras skalūnas, ir taip toliau.

Betgi yra kokia tai skalūnų rūšis, kurioje visokių organinių atliekų užsilikę labai daug, taip kad tie atrodo lyg nafta persisunkę. Tai tokių pavyzdžiui, randama kai kur Estijoje - vadinami degieji skalūnai. Tai juos estai iš kažkur kasa ir kūrena vietoje anglies, nes nors ir prasčiau už anglį dega, bet visvien kuras.

Gi įprastai skalūnai būna tik labai dideliame gylyje, kažkur už kilometro nuo paviršiaus, taip kad normalios šalys iškasti jų negali. Bet užtat tame gylyje būna karšta temperatūra, tai ta visa skalūnus persunkusi nafta smarkiai garuoja, yra ir išskiria dujas. Taip kad pragrežus gręžinį, galima tų dujų gauti. O paskui jas galima ir sudeginti kur nors.

Taip kad vat jums ir skalūnai su tomis dujomis.