Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Saldiklis: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
(Naujas puslapis: '''Saldikliai''' - taigi be ne didžiausias maisto pramonės išdūrimas ant vartotojų, kokį tik sugalvot galėtum! Tai dažniausiai aiškina, esą šieji geri beigi sveiki, nes m...)
 
Eilutė 1: Eilutė 1:
 +
[[Vaizdas:Saldikl.jpg|thumb|260px|Daug kas mus tikina, kad saldikliai atrodo šitaip]]
 +
 
'''Saldikliai''' - taigi be ne didžiausias maisto pramonės išdūrimas ant vartotojų, kokį tik sugalvot galėtum! Tai dažniausiai aiškina, esą šieji geri beigi sveiki, nes mat [[cukrus|cukraus]] neturi, tai mažiau kalorijų ir nutukimo neskatina.
 
'''Saldikliai''' - taigi be ne didžiausias maisto pramonės išdūrimas ant vartotojų, kokį tik sugalvot galėtum! Tai dažniausiai aiškina, esą šieji geri beigi sveiki, nes mat [[cukrus|cukraus]] neturi, tai mažiau kalorijų ir nutukimo neskatina.
  

16:05, 4 vasario 2010 versija

Daug kas mus tikina, kad saldikliai atrodo šitaip

Saldikliai - taigi be ne didžiausias maisto pramonės išdūrimas ant vartotojų, kokį tik sugalvot galėtum! Tai dažniausiai aiškina, esą šieji geri beigi sveiki, nes mat cukraus neturi, tai mažiau kalorijų ir nutukimo neskatina.

Tai čia tik kokie medikai gali pastebėt, jog kiek žmogus cukraus sunaudotų per mėnesį, tiek jis per dieną paprastais angliavandeniais suvalgo - duona kokia, sausainiais, bulvėmis ir taip toliau. Tuo tarpu gi grynas cukrus staigiai padidina gliukozės kiekį kraujyje, taip sukeldamas momentalų sotumo pojūtį ir sustabdydamas norą valgyt. Tatai beje, žino kiekvienas kulinaras: pavalgius normalaus maisto, būtinai reikia ir truputėlio saldaus deserto, kad sotumo pojūtis pilnai pasireikštų ir nekiltų noras apsiryt.

Tai vat čia Pipedija ir daro išvadą, katrą ir daugelis mokslininkų patvirtintų - visokie becukriai daiktai, kaipo ir becukriai gėrimai - ne tik šleikštaus skonio, bet ir nutukimą skatinantys, priešingai visokiems melagingiems užrašams, kaip kad "diet" ar panašiai.

Tai aišku, vienintelė priežastis, dėl kurios į maistą dedami saldikliai - tai, kad jie pigūs, daugybę kartų už cukrų pigesni. O betgi iš istorijos puikiai žinoma, kad nemažai tų saldiklių, kaip paaiškėdavo, sukeldavo ar vėžį, ar kitas ligas. Ir kai kurie iš tų saldiklių, maisto paruošimo metu išskiriančių visokius formaldehidus ar panašų brudą, naudojami lig šiolei. Taip kad žinokit: išties ne gliutamatai ar kitos E raidės yra didžiausias blogis, o dirbtiniai saldikliai!