Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

SVR: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
(Jokio skirtumo)

16:21, 23 rugpjūčio 2019 versija

Iš kažkur pasitaikė nuotrauka mums, kad kažkoksai Vladimiras Malyginas bendrauja su Irina Rozova ir Valdemaru Tomaševskiu kažkokiame renginyje, bet tai tik atsitiktinis sutapimas ir nieko šitai nereiškia, nes jie čia atsitiktinai atsisėdo gal, o gal ir išvis čia ne jie.

SVR - tai Služba vnešnej razvedki (rus. Служба внешней разведки Российской Федерации), o lietuviškai - tai Išorinės žvalgybos tarnyba. Kitaip tariant, Rusijos užsienio žvalgybos šnipų tinklas, susijęs su GRU ir FSB.

Ankstesniais laikais, iki pat 1991 metų visa ta SVR tebuvo tiesiog pirmoji KGB valdyba, tai iš to ir ryšiai su vis dar buvusiu FSB. O jei kokį nors senesnį SVR karininką pavadinsit kagėbistu, tai bus tiesa ne tik apibendrintai, o ir išvis literaliai, nes toksai bus dar KGB ir dirbęs, ir KGB uniformą nešiojęs.

Su GRU šita tarnyba irgi siejasi, tik jau savotiškiau: GRU vykdo tokias užduotis kaip žmogžudystės, žmonių grobimai ir panašiai, žodžiu, visokį kriminalą. O SVR gi tiems kriminalams nurodo, ką daryti.


Rusijos žvalgyba Lietuvoje

Nemažai tokių SVR karininkų sugeba visai smarkiai užsimaskuoti - pvz., išmoksta kalbėti lietuviškai beveik be akcento. O dar kai kurie iš jų būna netgi ir iš Lietuvoje gimusių žmonių - dažniausiai tokie, kurių tėvai buvę Rusijos kariuomenės ar KGB karininkais. Pasilikę Lietuvoje, kartais jie turi netgi ir Lietuvos pilietybę, užsiima neaiškia veikla (paprastai skelbiasi verslininkais), turi pinigų, nors realiu verslu ne tik neužsiima, bet jo ir nesupranta.

Daugelį šitokių išduoda gana kliedesingi nusišnekėjimai, parodantys pasaulio suvokimą, būdingą Rusijai, o ne Lietuvai. Daugelį išduoda ir labai specifinė, išmuštruota laikysena.

Aišku, būna ir dar šiokių detalių, pagal kurias tokius tipus galima atpažinti, bet geriau čia jų neskelbsime.


Lietuvoje anksčiau identifikuoti SVR veikėjai

Anksčiau Lietuvoje buvo identifikuota kažkiek Rusijos išorinės žvalgybos veikėjų, pavyzdžiui, vieną kitą žinome ir mes: