Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Rusija: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
S (Atmestas 178.198.160.94 (Aptarimas) pakeitimas; sugrąžinta naudotojo Tararaika versija)
Eilutė 1: Eilutė 1:
Россия - великая страна!
+
[[Vaizdas:Russian_flag.jpg|300px|thumb|right|Tai čia jau dabar [[rusai]] taip savo vėliavą vaizduoja]]
 +
'''Rusija''' - nuo seno mūsų šalis kaimynė, ale gi nekokia, nesgi tą ir tedaro, kad kaltina visus [[rusofobija]], o pati tik ir užpuldinėja aplinkinius.
 +
 
 +
== Rusijos santykiai su [[Lietuva]] ==
 +
Rusija buvo okupavusi Lietuvą kelis kartus - pirmą kartą dar cariniais laikais, kai buvo išskaldyta [[Abiejų Tautų Respublika]], po ko sekė keli lietuvių sukilimai su trumpalaikiu išsilaisvinimu ir pakartotine okupacija bei gyventojų žudynėmis, taip pat kariavo su Lietuva ir po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo [[1918]], vėl okupavo [[1939]] ir pradėjo gyventojų žudynes, po to vėl kilo sukilimas, po kurio sekė vokiečių okupacija, o paskui vėl rusų okupacija [[1944]] ir vėl su gyventojų žudynėm. Tai aišku, dabar jau vėl kalbama, kad nežinia ko iš tos Rusijos galima laukt, nes po karo su [[Gruzija]] matosi, kad užpult vėl gali belenką, taip kad nežinia ar tik vėl neokupuos...
 +
 
 +
Taip kad čia apie tuos santykius mažai ką daugiau ir papasakot telieka...
 +
 
 +
== Politinė santvarka ==
 +
Taigi politinė santvarka ten nuo seno buvo [[carizmas]], taigi net ir [[komunizmas]], jei taip pažvelgsim - taigi ta pati carizmo forma, tik kitaip apiforminta. Tai aišku, kai [[Jelcinas]] kuriam laikui pabandė įvest [[demokratija|demokratiją]], alegi pavyko tik labai jau trumpam. Dabartinė valdymo forma vėl ta pati - [[carizmas]], Rusijos [[caras]] - [[Vladimiras Putinas]]. Kaip ir įprasta paskutinius kelis šimtus metų, Rusija yra tipinė [[Imperija]].
 +
 
 +
[[Vaizdas:Namas_rusijoje_ufa.jpg|400px|thumb|right|Vat taip ten ir gyvena, tai nenuostabu, kad ir aplinkines šalis puldinėja - valgyt tai reikia gi!]]
 +
 
 +
== Istorinis diskursas ==
 +
Tai jau nesigilinant į abejotiną dabartį, galime tiesiog padaryti diskursą į praeitį: pirma tai buvo visokie Polocko ir panašūs kunigaikščiai, katrie [[Lietuva|Lietuvą]] puldinėjo, paskui - [[Totorių chanatas|totorių chanato]] žemės, iš kurios [[Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė|Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę]] puldinėjo, paskui jau [[Carinė Rusija]], katra [[Abiejų Tautų Respublika|Abiejų Tautų Respubliką]] puldinėjo, kol galų gale okupavo, paskui pavyko nuo jų trumpam išsilaisvint, ale greitai vėl okupavo jau [[bolševikinė Rusija]]...
 +
 
 +
Irgi per kiekvieną okupaciją tai viešai, tai neviešai uždrausdavo lietuvių kalbą (sovietmečiu kiekvienas yra girdėjęs žymųjį "gavari paruski!"). Taip kad nekokia ta kaimyninė šalis.
 +
 
 +
O dar paskui jobnuti [[rusofilai]] pradeda pasakoti apie tai, kaip Rusija laisvę atnešė, demokratiją, kultūrą ir panašaiai. Tai čia jau kaip sakant, eikit ''naxuj sa svajej jobanaj kulturaj-multuraj'' - savų [[keiksmažodžiai|keiksmažodžių]] užtenka!
 +
 
 +
 
 +
 
 +
== Tautiniai papročiai ==
 +
[[Vaizdas:Auksiniai_dantys.jpg|300px|thumb|left|Tai vatgi tautinė gražuolė matomai - tai gal ir išties ten tai populiaru - auksinius dantis visoms moterims turėt...]]
 +
Tai tokie gi ir papročiai Rusijoj, panašūs, kaip ir [[Lietuva|Lietuvoj]], tiktai gal labiau išvešoję, nesgi tradicijos senesnės: valdžia vagia, mafukai valdžioj sėdi, korupcija neišpasakyta ir taip toliau. Taip vat ten jie ir gyvena.
 +
 
 +
Aišku, yra tokių specifinių čiūdų, kaip kad pietiniuose Rusijos rajonuose populiarūs auksiniai dantys, ypačiai moterų tarpe - nesgi kuo daugiau auksinių dantų, tuo turtingesnė, o kuo turtingesnė - tuo ir gražesnė!
 +
 
 +
Aišku, dar jie ten dar vietoj maisto geria [[degtinė|degtinę]] nuo mažumės, panašiai, kaip mes čia Lietuvoj - [[alus|alų]], bet tai jau čia nieko šituo nenustebinsi. Visiems žinoma.
 +
 
 +
[[Category:Geografija]]

15:19, 1 lapkričio 2010 versija

Tai čia jau dabar rusai taip savo vėliavą vaizduoja

Rusija - nuo seno mūsų šalis kaimynė, ale gi nekokia, nesgi tą ir tedaro, kad kaltina visus rusofobija, o pati tik ir užpuldinėja aplinkinius.

Rusijos santykiai su Lietuva

Rusija buvo okupavusi Lietuvą kelis kartus - pirmą kartą dar cariniais laikais, kai buvo išskaldyta Abiejų Tautų Respublika, po ko sekė keli lietuvių sukilimai su trumpalaikiu išsilaisvinimu ir pakartotine okupacija bei gyventojų žudynėmis, taip pat kariavo su Lietuva ir po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 1918, vėl okupavo 1939 ir pradėjo gyventojų žudynes, po to vėl kilo sukilimas, po kurio sekė vokiečių okupacija, o paskui vėl rusų okupacija 1944 ir vėl su gyventojų žudynėm. Tai aišku, dabar jau vėl kalbama, kad nežinia ko iš tos Rusijos galima laukt, nes po karo su Gruzija matosi, kad užpult vėl gali belenką, taip kad nežinia ar tik vėl neokupuos...

Taip kad čia apie tuos santykius mažai ką daugiau ir papasakot telieka...

Politinė santvarka

Taigi politinė santvarka ten nuo seno buvo carizmas, taigi net ir komunizmas, jei taip pažvelgsim - taigi ta pati carizmo forma, tik kitaip apiforminta. Tai aišku, kai Jelcinas kuriam laikui pabandė įvest demokratiją, alegi pavyko tik labai jau trumpam. Dabartinė valdymo forma vėl ta pati - carizmas, Rusijos caras - Vladimiras Putinas. Kaip ir įprasta paskutinius kelis šimtus metų, Rusija yra tipinė Imperija.

Vat taip ten ir gyvena, tai nenuostabu, kad ir aplinkines šalis puldinėja - valgyt tai reikia gi!

Istorinis diskursas

Tai jau nesigilinant į abejotiną dabartį, galime tiesiog padaryti diskursą į praeitį: pirma tai buvo visokie Polocko ir panašūs kunigaikščiai, katrie Lietuvą puldinėjo, paskui - totorių chanato žemės, iš kurios Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę puldinėjo, paskui jau Carinė Rusija, katra Abiejų Tautų Respubliką puldinėjo, kol galų gale okupavo, paskui pavyko nuo jų trumpam išsilaisvint, ale greitai vėl okupavo jau bolševikinė Rusija...

Irgi per kiekvieną okupaciją tai viešai, tai neviešai uždrausdavo lietuvių kalbą (sovietmečiu kiekvienas yra girdėjęs žymųjį "gavari paruski!"). Taip kad nekokia ta kaimyninė šalis.

O dar paskui jobnuti rusofilai pradeda pasakoti apie tai, kaip Rusija laisvę atnešė, demokratiją, kultūrą ir panašaiai. Tai čia jau kaip sakant, eikit naxuj sa svajej jobanaj kulturaj-multuraj - savų keiksmažodžių užtenka!


Tautiniai papročiai

Tai vatgi tautinė gražuolė matomai - tai gal ir išties ten tai populiaru - auksinius dantis visoms moterims turėt...

Tai tokie gi ir papročiai Rusijoj, panašūs, kaip ir Lietuvoj, tiktai gal labiau išvešoję, nesgi tradicijos senesnės: valdžia vagia, mafukai valdžioj sėdi, korupcija neišpasakyta ir taip toliau. Taip vat ten jie ir gyvena.

Aišku, yra tokių specifinių čiūdų, kaip kad pietiniuose Rusijos rajonuose populiarūs auksiniai dantys, ypačiai moterų tarpe - nesgi kuo daugiau auksinių dantų, tuo turtingesnė, o kuo turtingesnė - tuo ir gražesnė!

Aišku, dar jie ten dar vietoj maisto geria degtinę nuo mažumės, panašiai, kaip mes čia Lietuvoj - alų, bet tai jau čia nieko šituo nenustebinsi. Visiems žinoma.