Last modified on 28 lapkričio 2020, at 03:35

Runetas

Runetas - tai internetas, bet tas, kuris yra rusiškas, todėl kvadratinės raidės tenai ir taip toliau. Runeto dalykai gerokai skiriasi nuo kitų, kurie yra pasaulyje, nes Rusija reikalauja, kad visi visų įmonių puslapiai, ir visų žiniasklaidos įmonių puslapiai ir netgi blogai būtų Rusijoje. Todėl tenai žmonės nelabai drįsta burnoti prieš valdžią, nes jau ne vienas blogeris už tai yra pasodintas į kalėjimą.

Kadaise seniai Internetas įvairiems Rusijos gyventojams duodavo daugiau laisvės, tačiau šiais laikais tenai sėkmingai plinta rusofašizmas ir visokia Kremliaus skleidžiama propaganda. Lietuvoje tą propagandą atstovauja Kremliaus propagandos tinklas.

Gi kitą vertus, Rusijoje niekas nekreipia didelio dėmesio į autorių teises, todėl tenai galima rasti didžiulius klodus visokių puslapių, kur galima peržiūrėti filmus, atsisiųsti programas ir visokias knygas, o taip pat gal ir muziką bei kitas įvairias gėrybes. Kadangi autorių teisės tenai niekam nesvarbios, tai visi šie dalykai tenai platinami netgi ne per bittorentą ar panašiai, o išvis atvirai, visokiuose puslapiuose, kurie dar ir iš reklamų uždarbiauja.

Kadaise senovėje, kai prieš 20-30 metų visokie seni perdylos dar atsiminė, kaip buvo gyvenama prie SSRS, tai ir vietiniai lietuviai suprasdavo visokius Runeto bajerius, ir jais dalindavosi. Tačiau kadangi laikas ėjo, bendrumo su Rusija tiktai mažėjo, o Vakarai ne tik priartėjo bet ir susiliejo su Lietuva, tai dabar jau to bendrumo nebeliko. Ir jau dabar vietiniai lietuviai nesupranta nei rusų kalbos, nei durnų rusiškų bajerių, nei dar kažko.

Tai pagal tą nesupratimą galima atpažinti ir tuos žmones, ukrie Lietuvoje pasiliko priešistoriniais laikais ir per keliasdešimt metų taip ir liko sustabarėję ir niekaip nepasikeitę. Tai tokie protiškai rigidiški asmenys iki šiol sėdi tame Runete, skaito rusiškus bajerius, o paskui juos postina Feisbuke ir galvoja, kad kitiems tokie bajeriai įdomūs ar netgi juokingi.

Deja, tie bajeriai jau seniai niekam neįdomūs ir nebejuokingi. Nes nejuokinga, kai žmogus jau tiek numiręs, kad gyvas gangrenuoja ir smirda lavonų kvapu, ir tą kvapą dar ir savo bajeriais skleidžia.


Dar žr.

  • Livejournal - viena iš pirmų pasaulio blogofermų galų gale buvo apsėsta rusų, ieškojusių kaip čia internetuose pabėgti iš Rusijos kontrolės į JAV. Tai baigėsi tuo, kad visą Livejournal nupirko rusų firma su visais rusiškais blogais. Tai tada iš tos blogofermos pabėgo visi anglakalbiai ir kiti kitakalbiai, įskaitant ir lietuvius. Taip Livejournal tapo grynai rusiška blogoferma ir Runeto dalimi.