Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Raudonkepuraitė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
15:32, 3 gegužės 2010 versija, sukurta Tararaika (Aptarimas | indėlis) (Atmestas 78.58.37.60 (Aptarimas) pakeitimas; sugrąžinta naudotojo 193.219.139.121 versija)
Jump to navigation Jump to search
Versija spausdinimui nebėra palaikoma ir gali turėti atkūrimo klaidų. Prašome atnaujinti savo interneto naršyklės žymes ir naudoti numatytąją interneto naršyklės spausdinimo funkciją.
Raudonkepuraitė tokia raudonkepuraitė, išsyk aišku, kad pasaka su seksualine potekste

Pasaka apie Raudonkepuraitę - labai tipinis užspaustų seksualinių, o tiksiau - homoseksualinių potraukių atvejis, išreikštas literatūrinėje formoje.

Pasakos siužetas plačiai visiems žinomas - mama pasiuntė Raudonkepuraitę pas senelę mišku, ten šioji sutiko Vilką, tasai nubėgo pas sergančią senelę, suėdė senelę, suėdė Raudonkepuraitę, bet paskui atsirado medkirčiai, vilką paskerdė, o senelę ir Raudonkepuraitę ištraukė iš vilko pilvo.


Seksualinė potekstė

Pastebėkim išsyk, kad Raudonkepuraitės šeima - švelniai tariant, keista. Jos mama neturi vyro, o dukra nesirūpina. Akivaizdžiai vieniša motina. Pasiunčia dukrą vieną į mišką, nors ir žino, kad ten yra vilkų. Senelė kažkodėl gyvena kažin kur miške, nors serga taip, kad negali iš lovos pasikelt - labai įdomus santykis tarp giminių, tiesa?

Raudonkepuraitė nelabai patyrusi, vilkų nebijo, o dar ir nori su jais padraugauti. Taigi, ką simbolizuoja tasai Vilkas? Savaime aišku, kad vyrą - tai vienintelis vyriškos lyties herojus visoje pasakoje (jei neminėsim anoniminių, t.y., neidentifikuojamų, kaip asmenybė "medkirčių"). Piktas Vilkas - "prievartautojas", kaip sakant. Įdomu tai, kad vyras-Vilkas šiuo atveju visiškai neigiamas herojus. Toks neigiamas požiūris į vyrus išsyk apibrėžia ir pasakos kontekstą - "vyrai - blogis".

Pastebėkime dar ir tai, kad pagal klasikinę Froido interpretaciją miškas akivaizdžiai reiškia seksą, medžiai - faliniai simboliai, o takelis - vaginalinis, taigi, ėjimas miško takeliu - simbolizuoja seksą, o tiksliau - apvaisinimą!

Kas vyksta toliau? Vilkas nieko nepadaro nepilnametei Raudonkepuraitei (ji patiria nuoskaudą dėl negauto sekso), tačiau nubėga pas senelę, kur su ja pasantykiauja (pasakoje - "suėda"). Vėliau matome kitą sceną - Raudonkepuraitė nueina pas Vilką ir, atsisėdusi prie lovos, pradeda kadrinti. Naivus ir kvailas paaiškinimas, esą Vilkas "apsimetė" senele - neatlaiko net minimalios kritikos. Taigi, matosi ir Raudonkepuraitės elgesio modelis: tai tipiška lolita, paauglė, suaugusių vyrų kadrintoja, kamuojama perteklinio lytinio potraukio, kilusio dėl hormonų audrų. Aišku, Vilkas neatsilaiko ir pasantykiauja su Raudonkepuraite.

Ir galų gale - pasakos atomazga: iš kažkur atsiranda anoniminiai "medkirčiai", o Vilkas virsta nusikaltėliu. Raudonkepuraitė ir jos senelė "išgelbstimos". Įdomus šiuo atveju "gelbėjimo" procesas - vilkui perrėžiamas pilvas ir iš jo ištraukiamos dvi moterys. Pats aktas (peilis - falinis simbolis) akivaizdžiai hiperbolizuoja grubų ir sadistišką Vilko išprievartavimą, t.y., homoseksualius prievartinius lytinius santykius, tuo tarpu perrėžtas jo pilvas - simboline gimda.

Pabaigai dar galim užduoti sau klausimą, kokiu tikslu anie "medkirčiai" lankėsi pas senelę - atsakymas akivaizdžiai paaiškintų, kodėl ta senelė gyvena atsiskyrusi nuo kitų žmonių.


Trumpas reziume

Akivaizdu, kad ši pasaka yra feministinė, o dar ir homoseksualinė propaganda, nei kiek neperdedant. Vyrai šiuo atveju yra blogis, jiems linkima būti paskerstais, bet kartu yra propaguojama "laisva meilė", kitaip tariant - prostitucija, lesbianizmas, homoseksualizmas, seksualinė prievarta, nepilnos šeimos, grupinis seksas, mažamečių tvirkinimas ir t.t.. Tiesiog šlykštu.