Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Psichiatrai: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
(Šalinamas visas turinys iš puslapio)
S (Atmestas Untgviu (Aptarimas) pakeitimas; sugrąžinta Fandorina versija)
 
Eilutė 1: Eilutė 1:
 +
'''Psichiatrai''' - gi tie [[psichiatrija|psichiatrijos]] pasekėjai - gydytojai, katrieji [[durnynai|durnynuose]] valdo. Dar gi kiti gydytojai šiųjų ir gydytojais nelaiko, o visuomenėj paplitęs įsitikinimas, kad psichiatrai esą patys [[psichai]], tiktai visokių aplinkybių dėka užėmę dominuojančiąją padėtį.
  
 +
O tai nereik galvoti, kad šieji liaudies įsitikinimai nepagristi: dar [[Edgar Allan Poe]], garsus rašytojas aprašė gi žymiame savo apsakyme, kaip dar be ne [[XIXa.]] pradžios [[Prancūzija|Prancūzijoje]] kažkokiame beprotnamyje psichai užgrobė valdžią, sugrūdo visus daktarus bei prižiūrėtojus į rūsį, o paskui ilgai mulkino visus aplinkinius, vaizduodami daktarus, o užrakintą personalą demonstruodami, kaip pavojingus psichus. Tai nors apsakymas buvo grožinis, pagrįstas išties tikrais įvykiais, kai perversmą durnyne įvykdę psichai ilgai mulkino visokias komisijas ir be ne tik po kokių metų apgaulė kažkaip iškilo aikštėn, kai buvęs ligoninės personalas pabėgo, o sugrąžinus šiuos pabėgėlius atgal į durnyną, kažkodėl durnyno personalas išsigando ir puolė slėptis, nutarę, kad čia juos sugaudys... [[Tai tai]] sukėlė įtarimų ir per šitai ir iškilo viskas viešumon.
 +
 +
Tai ir [[sovietmetis|sovietmetį]] dar galim prisiminti, kaip psichiatrams tebuvo trijų mėnesių kursai. Išėjai kursus pagal akademiko [[Snežnevskis|Snežnevskio]] vadovėlį - vat ir diplomuotas psichiatras! Tai į psichiatrus niekas nenorėdavo eiti, bet jau kai mesdavo iš [[medfakas|medfako]] už nepažangumą, tai o ką daryt?
 +
 +
Tai štai tokie vat gyvenimo paradoksai...
 +
 +
 +
== Pipedijai žinomi psichiatrai ==
 +
Labiausiai gi čia mes žinome psichiatrus, kurie labiausiai viskam nusipelnė, tai juos ir pavardiname su visais nuopelnais:
 +
* [[Akademikas Snežnevskis]] - atrado, kad visokie [[disidentai]] yra psichikos ligoniai, taip pat išrado [[vangioji šizofrenija|vangiąją šizofreniją]]
 +
* [[Emil Kraepelin]] - išrado [[šizofrenija|šizofreniją]], nes nustatė, jog tai yra ne kas kita, kaipo [[ankstyvoji silpnaprotystė]], prasidedanti jaunyvame amžiuje
 +
* [[Eugen Bleuler]] - bandė aiškinti, kad šizofrenija gal ir ne liga, o tiktai kažkokia [[neurozė]], taip kad dėl sunkių pergyvenimų kyla, o taip pat sugalvojo ir patį žodį "schizophrenia"
 +
* [[Jean-Martin Charcot]] - išrado [[didžioji isterija|didžiąją isteriją]] beigi [[didieji isteriniai priepuoliai|didžiuosius isterinius priepuolius]]
 +
* [[Sigmund Freud]] - sugalvojo, kad [[psichikos ligos]] atsiranda dėl kažkokių psichologinių priežasčių, neretai ir kokių nors seksualinių
 +
* [[Donald Ewen Cameron]] - atrado, kad dėl visokių [[indukuotosios psichozės|indukuotųjų psichozių]] karo nusikaltėliai geba apkrėsti psichikos ligomis ištisas tautas, kaip kad [[Hitleris]] apkrėtė visą [[Vokietija|Vokietiją]]
 +
* [[Arnold Pick]] - gal ir niekam neįdomus, bet pirmas pavartojo pavadinimą [[dementia praecox]], taip duodamas Krepelino teorijoms pradžią, tai gal todėl čia ir vertas paminėjimo
 +
* [[Ivanas Pavlovas]] - dar vienas toksai, tai anas atrado, jog visas žmonių mąstymas yra [[refleksai]]
 +
 +
 +
 +
 +
 +
[[Category:Psichiatrai|*]]
 +
[[Category:Profesijos]]

Dabartinė 13:10, 20 sausio 2018 versija

Psichiatrai - gi tie psichiatrijos pasekėjai - gydytojai, katrieji durnynuose valdo. Dar gi kiti gydytojai šiųjų ir gydytojais nelaiko, o visuomenėj paplitęs įsitikinimas, kad psichiatrai esą patys psichai, tiktai visokių aplinkybių dėka užėmę dominuojančiąją padėtį.

O tai nereik galvoti, kad šieji liaudies įsitikinimai nepagristi: dar Edgar Allan Poe, garsus rašytojas aprašė gi žymiame savo apsakyme, kaip dar be ne XIXa. pradžios Prancūzijoje kažkokiame beprotnamyje psichai užgrobė valdžią, sugrūdo visus daktarus bei prižiūrėtojus į rūsį, o paskui ilgai mulkino visus aplinkinius, vaizduodami daktarus, o užrakintą personalą demonstruodami, kaip pavojingus psichus. Tai nors apsakymas buvo grožinis, pagrįstas išties tikrais įvykiais, kai perversmą durnyne įvykdę psichai ilgai mulkino visokias komisijas ir be ne tik po kokių metų apgaulė kažkaip iškilo aikštėn, kai buvęs ligoninės personalas pabėgo, o sugrąžinus šiuos pabėgėlius atgal į durnyną, kažkodėl durnyno personalas išsigando ir puolė slėptis, nutarę, kad čia juos sugaudys... Tai tai sukėlė įtarimų ir per šitai ir iškilo viskas viešumon.

Tai ir sovietmetį dar galim prisiminti, kaip psichiatrams tebuvo trijų mėnesių kursai. Išėjai kursus pagal akademiko Snežnevskio vadovėlį - vat ir diplomuotas psichiatras! Tai į psichiatrus niekas nenorėdavo eiti, bet jau kai mesdavo iš medfako už nepažangumą, tai o ką daryt?

Tai štai tokie vat gyvenimo paradoksai...


Pipedijai žinomi psichiatrai

Labiausiai gi čia mes žinome psichiatrus, kurie labiausiai viskam nusipelnė, tai juos ir pavardiname su visais nuopelnais: