Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Pinigų plovimas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(Naujas puslapis: '''Pinigų plovimas''' - tai nebūtinai tai, ką jūs pagalvojote, bet tikrai kad greičiausiai sukelia problemas, taip kad geriau jau pinigų neplaukite. Pinigus plauti nėra ge...)
 
1 eilutė: 1 eilutė:
[[Vaizdas:Pinigu_plovimas.jpg|500px|thumb|right|Pinigų plovimas - tai tik pusė darbo, nes paskui dar būna pinigų džiovinimas!]]
'''Pinigų plovimas''' - tai nebūtinai tai, ką jūs pagalvojote, bet tikrai kad greičiausiai sukelia problemas, taip kad geriau jau pinigų neplaukite. Pinigus plauti nėra geras darbas. [[Pinigai]] švaros nemėgsta.
'''Pinigų plovimas''' - tai nebūtinai tai, ką jūs pagalvojote, bet tikrai kad greičiausiai sukelia problemas, taip kad geriau jau pinigų neplaukite. Pinigus plauti nėra geras darbas. [[Pinigai]] švaros nemėgsta.



15:03, 12 gegužės 2020 versija

Pinigų plovimas - tai tik pusė darbo, nes paskui dar būna pinigų džiovinimas!

Pinigų plovimas - tai nebūtinai tai, ką jūs pagalvojote, bet tikrai kad greičiausiai sukelia problemas, taip kad geriau jau pinigų neplaukite. Pinigus plauti nėra geras darbas. Pinigai švaros nemėgsta.

Yra trys skirtingi dalykai, kurie vadinami pinigų plovimu, bet visi jie gali baigtis tuo, kad susidursite su teisėsauga. Ir mes nepažadame, kad tas pinigų plovimas ir susidūrimas su pareigūnais jums bus malonus ir džiuginantis. Todėl geriau to nedarykite.


Pinigų plovimas tiesiogine prasme

Toksai pinigų plovimas - bene mažiausiai kenksmingas užsiėmimas, nes bent jau tiesiogiai, jokio įstatymo nepažeidžiate. Problemos gali kilti dėl to, kad pažeidžiamas būna banknotas, todėl jis paskui gali pasidaryti net nepanašus į pinigus.

Itin banknotams kenkia plovimas skalbiamaisiais milteliais, nes praktiškai visos tų miltelių rūšys turi savyje ultravioletinių ir paprastų baliklių. Paprasti balikliai pažeidžia pinigo dažus ir slaptus chemikalus, dėl ko pinigas jų tikrinimo aparatams ima atrodyti netikras, o ultravioletiniai (baltumą padidinantys) balikliai šviečia ultraviolete ten, kur neturėtų šviesti. Taigi aparatai vėlgi reaguoja į tokį pinigą kaip į netikrą.

Tai reiškia, kad jei pinigus išskalbsite, tai paskui, kai jais atsiskaitinėsite, jums iškvies policiją ir nors pinigai ir bus tikri, ilgai turėsite aiškintis ir įrodinėti, o paskui, galų gale, keistis tuos sugadintus pinigus banke į naujus.

Kita vertus, monetoms joksai plovimas ir skalbimas nekenkia, tad jas galite plauti kiek tik norite!


Pinigų plovimas jų vogimo prasme

Labai dažnai, kai būna kokie nors projektai, tai irgi daug kas sako - kad pinigus plauna. Ypač kai tie projektai būna su ES lėšomis ir kokiais nors fondais, kurie juos finansuoja.

Šitas pasakymas yra techniškai klaidingas, nors kaip tik dažniausiai ir naudojamas. Jo prasmė - ne pinigų nuplovimas, iššvarinimas, o pinigų išplovimas, sau išsiplaunant dalį jų. Panašiai, kaip išsiplaunant auksą iš visokio purvo.

Realiai tai čia yra ne tiek pinigų plovimas, kiek paprastas jų vogimas, neretai - per visokius atkatus ar kitokias schemas, perkant dalykus už valstybės pinigus neadekvačiai brangiai, dažnai ir be jokio reikalo, ir dalį pinigų pasiimant sau, per kokias nors trečiąsias šalis.


Pinigų plovimas jų išbalinimo prasme

Pinigų plovimas šia prasme - tai ir yra ta tarptautinė, nusikalstama ir kenksminga sąvoka, kuri reiškia, kad iš nusikalstamos veiklos uždirbti pinigai buvo išbalinti, sukuriant jiems melagingus, apgaulingus ir įtikinančiai atrodančius šaltinius.

Pavyzdžiui, kokia nors gauja iš Rusijos prekiauja narkotikais, bet jei tik jie bandys už tuos pinigus ką nors pirktis, tai teisėsauga pastebės tai. Ir tada kils klausimas, iš kur tie pinigai atsirado pas žmones, kurie neturi nei baisiai brangiai apmokamo darbo, nei nuosavo verslo, nei dar kokių nors legalių pajamų šaltinių. Ir žinoma, teisėsauga šituo reikalu labai susidomės. O visokie nusikaltėliai teisėsaugos dėmesio nenori, nes žino, kad teisėsauga juos gali įkišti į kalėjimą.

Taigi, tada šitie nusikaltėliai daro, pavyzdžiui, taip: visus pinigus slapta nusiveža į Rusiją, tenai Rusijoje už juos prisiperka kokių nors neaiškių firmų ir tų firmų vardu padeda į kokį nors rusišką banką, kaip esą tos firmos pinigus. Tada tas rusiškas bankas tuos pinigus perveda į kokį nors Estijoje esantį banką, kuris stebuklingai nieko įtartino nepamato. O tada tuos pinigus perveda į sąskaitą firmos, kuri yra kur nors toje pat Estijoje ir nieko nelegalaus nedaro. Ta firma atseit gauna pinigus už kažkokias labai brangiai į Rusiją parduotas paslaugas.

O tada paaiškėja, kad tos firmos Estijoje savininkai - tai tie patys nusikaltėliai. Tiktai štai jau pinigai švarūs, galų atsekti nesigauna ir išvis jūs čia nesikabinėkite.

Aišku, kai prireikia, tai schemos gali būti sudėtingesnės, grandinės ilgesnės, bet bendras dėsnis visada toks - nusikalstami pinigai siuntinėjami šen bei ten tol, kol jau niekas neįstengia atsekti, iš kur tie pinigai atkeliavę.