Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Pilkoji rinka

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
14:39, 15 lapkričio 2020 versija naudotojo Makštutis (Aptarimas | įnašas)

(skirt) ←Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Pilkoji rinka - tai tokia, kuri nėra visia legali, tačiau nėra ir juodoji rinka. Čia būna visokie pusiau legalūs dalykai, kur netgi ir mokesčiai sumokami, tačiau dalis dalykų vyksta gal ir neapskaitomai, bet visvien taip, kad prikibti nesigautų. O jei netgi ir gautųsi, tai pažeidimai bus smulkūs, neesminiai ir neskausmingi arba liks neįrodyti.

Pvz., kas nors barteriu apsikeitė paslaugomis - tai nei čia įrodysi, nei tas apsikeitimas bus didelis, bet teoriškai turėtų viskas vykti pinigais, apskaitant ir sumokant mokesčius. O čia vat gavosi sutaupyti mokesčius.

Arba kur nors kažkas yra įdarbintas, bet gauna ir atlyginimo dalį vokelyje. Tai gal ir nelegalu, bet jei tik dalis mokama ir įdarbinimas yra tikras, tai irgi lengvai neprikibsi. Jouba, kad dažniausiai tai tie papildomi pinigai vokeliuose sudaro vos kokį ketvirtadalį nuo atlyginimo, tai gaudyti tokius vargas, o naudos gaunasi mažai.

Arba pavyzdžiui, gal ir išvis prekyba nebuvo legali, bet dalykai legalūs, o apimtys tokios smulkios, kad niekam neįdomu, kad čia kokia tai bobutė prekiauja kojinėmis be jokios individualios veiklos ar patento. Tai aišku, galima tą bobutę pagaut, bet kad atimsi iš jos tą 100 eurų per mėnesį uždarbio, tai valstybė nepraturtės, o štai bobutė praras galimybę pragyventi ir gal netgi ir nuo bado numirs.

Arba pavyzdžiui, kur nors kažkas užsiėmė butų pardavimu, tai pardavė butą už 100 tūkstančių legaliai, o dar paėmė tiek pat juodais pinigais - tai irgi kaip ir nelegalu ir aiškiai pinigų plovimas, bet įrodyti taip sudėtinga, kad nors Vilniuje šimtai butų taip parduodami visokiems Baltarusijos ir Rusijos mafukams, iki šiol dar nei vieno pričiupto nebuvo.

Tai ta pilkoji rinka išties yra esminė vieta, kur baltoji rinka persikloja su juodąja rinka ir todėl čia vyksta visoksai pinigų plovimas.