Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Pagrindinis puslapis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
18:56, 23 spalio 2018 versija naudotojo Fandorina (Aptarimas | įnašas)

(skirt) ←Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Jūs pakliuvote į Pipediją,
Internetų, kliedesių, folkloro ir t.t. enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas.

Prisijunk ir pasidalink savo idėjomis su pasauliu!

Šiuo metu yra 8 979 straipsniai

Wbar green2.jpg
Crystal Clear app package network.png Apie Pipediją
Pipedija - visada šviežia, kaip daržovė!
Pipedija - tai įvairi simptomatika, kliedesiai, šizofrenija, humoras, anekdotai, tautosaka ir šiaip nesąmonėsinternetų bei nerišlių gandų. Įspėjame, kad visi čia esantys nusišnekėjimai yra aprašyti nesant sveiko proto, taip kad nepatariame skaityti, o geriau patariame įsijungti cenzūrą savo kompiuteryje. Jei sugebat greitai įsižeisti, galit jau eiti iš puslapio atgal į savo forumus ir Feisbuką, tsakant.

Pipedia has a fast growing English content you may use! Пипедия есть даже на русском!

DĖMESIO, Pipedija neskirta mažvaikiams ir dibilams, o ir bendrai žmonėms. Reikalaujame čia nieko neskaityti, nes jums nesuteikiame tokios teisės. Jums tai draudžia nepilnamečių apsauga nuo informacijos beigi N-18.
Wbar blue.jpg
Star Ouro 8bits.png Savaitės straipsnis
Pinigai plaunami visaip, kad tik liktų švarūs, nes nešvariais pinigais galima išsitepti.

Kaip žinia, patys didžiausi planetos pardavimai vyksta visai ne iš paprastų teisėtų prekių, o iš nelegalios prekybos tokias dalykais, kaip narkotikai, ginklai ar dar kas nors negero. Tai paskui visokios nusikalstamos gaujos bando tuos savo uždarbio šaltinius nuslėpti, užmaskuodamos juos įvairiu verslu.

Pasirodo gi, kad ne taip jau paprasta viską, nuslėpti, nes Lietuvos Bankas, kartu su kitais visokiais, neleidžia nieko slėpti ir reikalauja, kad visi, kas turi pinigų, pranešinėtų bankams beigi visokioms fintech įmonėms, iš kur tuos pinigus gavo, kas yra galutinis naudos gavėjas, kas tie akcininkai ir kokia ta pinigų kilmė.

Taigi, kaip čia dabar gaunasi - pinigų užsidirbti gali, o štai nusipirkti už juos nesigauna nieko?


Daugiau apie pinigų plovimą

Wbar green2.jpg
Kal-Kovo 18.png balandžio 23 dienos įvykiai

Šiandien švenčiama pasaulinė knygos diena, o ta pačia proga - ir pasaulinė autorių teisių diena. Kažkodėl mūsų galvose tai atrodo kaip truputį nesusiderinančios sąvokos, keliančios kognityvinį disonansą, bet šitai nėra susiję su tuo, kad mes pasižymėtumėm protu.

 • 303 metais Palestinoje, tokio Senovės Romos imperatoriaus Diokletiano nurodymu buvo nukirsdintas Šventas Jurgis, kuris be viso kito yra antrasis Lietuvos globėjas (nes dar ir raitelis-karžygys, kaip Vytis), o dar be to, garsėjo tuo, kad naikino visokius silibinus ir drakonus
 • 997 metais kažkuriose baltų žemėse, kažkur Prūsijoje, buvo nudėtas toksai misionierius, Prahos vyskupas Adalbertas Prahiškis. Tai kaip jau įprasta tiems misionieriams, nuėjo į kažkokią šventą giraitę, prisikapojo malkų ir ėmė virtis vakarienę ant kokio tai aukuro. Tai matyt šitai pamatę pagonys, kaip sako, nudūrė jį ietimi, o paskui nukirto galvą ir nusinešė kažkur, o likę misionieriai išsilakstė. Tačiau po metų tasai Adalbertas buvo paskelbtas šventuoju, tai taip jis per tuos lietuvius ar prūsus pagonis ir įsiamžino.
 • 1867 metais tokia Karalienė Viktorija ir tuometis Prancūzijos karalius Napoleonas III pasitarė ir atmetė jiems siūlytą projektą prakasti tunelį po La Manšu, nes biškį nesąmonė. Tai visgi po gerokai daugiau kaip 100 metų paskui tą tunelį visgi pavyko prakasti, bet irgi nebuvo lengva.
 • 1922 metais buvo sužaistos pirmos (bent jau oficialios) krepšinio rungtynės Lietuvoje - jas Kaune organizavo tą patį krepšinįJAV į Lietuvą ir atvežęs Steponas Darius, kuris tuom kartu buvo pripažintas geriausiu Lietuvos krepšinio žaidėju.
 • 1942 metais III Reichas, sekdamas kitomis socializmo šalimis, įvedė privalomą lažą žemės ūkyje, tik dar ir pagerintą, skirtą vaikams. Pagal tą lažą berniukai nuo 14 iki 16 ir mergaitės nuo 16 iki 17 metų privalėjo dirbti žemės ūkio darbus.
 • 1968 metais Jungtinė Karalystė galų gale susiruošė pereiti savo piniguose prie dešimtainės sistemos, tad nukaldintos pirmos naujo pavyzdžio, 5 ir 10 pensų monetos su užrašais "new pence". Bet ir tai perėjimas truko kelerius metus. O iki tol britai naudojo nedecimalinius nominalus, kurie buvo maždaug tokie, kad svaras sterlingų buvo sudarytas iš 20 šilingų, o vienas šilingas buvo iš 12 pensų, taigi, svarą sudarė 240 pensų. Negana to, dar buvo kažkokios dar keistesnės monetos, kaip fartingai, soverenai ir dar neaišku kas, bet tiesa, jau tais laikais mažiau paplitusios.
 • 1982 metais buvo išleistas visiškai legendinis, be galo daug kartų klonuotas, pigus ir geras, bet sovietiniams žmonėms vis dar apie dešimtmetį visai nepasiekiamas Sinclair firmos kompiuteris ZX Spectrum
 • Kadaise 1985 metais toksai Michailas Gorbačiovas per kažkokį TSKP partijos suvažiavimą paskelbė, kad prasidėjo Perestroika, tai po viso šito viskas ir baigėsi tuo, kad Lietuva tapo nepriklausoma ir pabėgo iš tos šūdų šalies. O tai ko norėt, kai visa SSRS buvo ištisas šiukšlynas, kuriame prie ruso buvo geriau?
 • 1985 metais tą pačią dieną Coca Cola išleido savo "New Coke" - tą pačią kokakolą, bet su nauja sudėtimi, kuri atseit turėjo būti geresnė, nes saldesnė. Bet gavosi taip, kad jau po 3 mėnesių kompanija turėjo išleisti vėl seną kokakolos variantą, pavadintą "Coca Cola Classic", o dar po kiek laiko visą tą naują kokakolą išvis uždarė, nes nieko gero nesigavo, tik pardavimai galų gale nukrito.
 • 1990 metais tokia Namibija galų gale įstojo į JTO, o tuo pačiu - dar ir į Britų sandraugą
 • 1991 metais Michailas Gorbačiovas surengė Novo Ogariovo suvažiavimą, kur bandė atkurti ir perkurti SSRS, kurią sudarytų 9 sąjunginės respublikos - Suverenių valstybių sąjunga. Prieš tai, tiesa, norėjo pavadinti tą išvis tuo pačiu SSRS pavadinimu, tik žodį "socialistinis" pakeisdami į "suverenus", bet nieko daugiau nekeisdami. Bet nesigavo, nes visi norėjo nepriklausomais būti ir visus tie sovietai buvo užknisę.
 • 1993 metais Eritrėja savo referendume nusprendė atsiskirti nuo Etiopijos
 • 2005 metais šią dieną buvo įmestas pirmas ever Youtube video, kuris vadinosi "Me at the Zoo" ("aš zoologijos sode") ir buvo įrašytas vieno iš Youtube įkūrėjų - tokio Jawed Karim. Video buvo 18 sekundžių trukmės, nelabai įdomus, bet kaip tik toks, kokie ilgainiui ir ėmė dominuoti internetuose - paties autoriaus sukurtas ir paprastas, namudinis, apie įprastas situacijas.
Wbar green3.jpg
Crystal Clear app package network.png Mėnesio šalys
Turkmėnbaši - didysis Turkmėnijos vadas, kuris pats sau pasistatė paminklą iš aukso dar gyvas būdamas.

Viena iš įspūdingiausių Žemės planetos šūdų valstybių - tai pinigais aptekusi Turkmėnija, kuri turi tiek daug naftos ir dujų, kad jas eksportuoja netgi į Iraną, nes tiesiog neturi kur dėti, taigi, naftos ir dujų pardavimai tenai daromi už bet kiek, kad tik bent kažkiek daugiau kur nors parduoti, kad ir pusvelčiui. Ir iš tokio pertekliaus ta valstybė turi absoliučiai nesuvokiamą pinigų kiekį, tačiau tuos pinigus išleidžia ne kokiems nors prasmingiems dalykams, o tik tam, kad sukurtų savo vadų garbinimo kultą.

Taigi, tenai ir yra statomi visokie paminklai iš tikro aukso (o ne šiaip paauksuoti), o tuos paminklus saugo kariuomenė, milicija ir saugumas. Tuo tarpu paprasti žmonės ir toliau vargsta, kapstydami laukus rankiniais kauptukais, nes kam jiems tie traktoriai ar dar kokia nors technika.


Wbar pink.jpg
Nuvola filesystems camera 8bits.png Rinktinė iliustracija

Čia jums matomas tikras žemėlapis iš Rytų Vokietijos, kuriame vaizduojamas Berlynas, tačiau Vakarų Berlynas yra tiesiog balta dėmė.

Dar daugelis prisimena, kaip prie ruso buvo geriau, bet ne visi prisimena, kaip smarkiai buvo geriau. Štai pavyzdžiui, buvo taip geriau, kad VDR leido žemėlapius, kuriuose vaizdavo, kad maždaug 2/3 Berlyno išvis neegzistuoja, nes tai Vakarų Berlynas, kuriame pernelyg gerai visi gyvena. Tai tam, kad niekas apie tą pernelyg gerą gyvenimą negalvotų, visą tą Vakarų Berlyną aptvėrė tvoromis ir sienomis, o žemėlapiuose vaizdavo, kad tenai tiesiog tuščias plotas.

Wbar green1.jpg
Pp clock 8bits.png Savaitės iniciatyva
Prisiminkim, kaip Sekundės bankas siūlė visiems pinigus - taigi už tai jį ir uždarė, valdžia dėl visko buvo kalta!

Kaip žinia, visa pasaulio ekonomika yra varoma pinigais, nes jei nebūtų pinigų, tai ir ekonomikos nebūtų. Todėl svarbiausia ekonomikos dalis yra bankai, nes jie leidžia visus pinigus ir susigrobia visus pinigus, todėl mes jiems turime būti dėkingi, nes kitaip nebūtų ekonomikos.

Be to, už pinigus galima kažką nusipirkti kur nors, todėl ir yra parduotuvės, ir tenai vyksta pardavimai visokių prekių, kurias mes tenai ir perkame, ir paskui būname labai patenkinti, jei tos prekės yra geros arba labai nepatenkinti, jei mus kas apgavo, bet visvien net ir to neturėtume, jei ne bankai, todėl reikia padėkoti jiems už tai.

Be to, netgi ir visokie aferistai irgi uždirba pinigus, todėl duoda šansą visiems sudalyvauti kokioje nors tinklinėje prekyboje ar piramidinėje schemoje, todėl kiekvienas turi šansą kažką užsidirbti. Tai čia irgi užtat turime padėkoti bankams. Nes jei bankų nebūtų, tai būtų tiktai kažkoksai pinigų plovimas, o štai dabar gaunasi toksai pinigų uždirbimas.

Ačiū jums, brangūs bankai, kad mums taip padedate gyventi, nes jeigu jūsų nebūtų, tai mes numirtume iš bado!

Viskas apie ekonomiką


Šios savaitės tema yra Pipedijos išgelbėjimas, t.y. rašykit apie beleką, svarbu kad normaliai ir daug lolų..

Wbar yellow.jpg
Disambigua compass.png Pipisritys
Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9