Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Pašto ženklai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
18:07, 28 rugpjūčio 2019 versija naudotojo Raketa (Aptarimas | įnašas)

(skirt) ←Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Britų Gvianos pirmasis pašto ženklas pasaulyje tėra vienu egzemplioriumi ir atrodo kaip purvinas popiergalis. Bet kainuoja daug melejonų.

Pašto ženklai - maži popieriaus gabaliukai, kurie vienok visai pinigus kainuoja - kartais ir eurą ar daugiau. Naudojami gi pašto ženklai labai paprastai: paimi voką, užrašai kažkieno adresą, priklijuoji pašto ženklą ir įmeti į pašto dėžutę išsiuntimui. Ir taip laiškas iškeliauja ir nukeliauja ten, kur reikia.

Nuo senų laikų pašto ženklus renka filatelistai, tai pasirodo, kad kai kurie čia baisiai daug kainuoja. Kažkoksai švediškas 1855 leidimo Treskilling Yellow ne taip seniai buvo parduotas už 2,6 milijono dolerių, nors tas ženklas netgi negražus ir panašus į kažkokią purviną šiukšlę. Dar negražesnis yra Britų Gvianos pašto ženklas, išleistas 1856, tai jis 2014 metais Sotheby aukcione buvo parduotas už 9,5 milijono dolerių.

Gi Lietuvos Paštas irgi leidžia kažkokius pašto ženklus, tik kad juos daug kas keiksnoja - tai ten kažkokie negražūs, tai su kažkokia Mesalina, tai dar kas nors ne taip...