Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Oniristiniai kliedesiai: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
(Naujas puslapis: '''Oniristiniai kliedesiai''' - antriniai kliedesiai su patogeneze, kylantys dėl aiškaus sąmonės sutrikimo, tipiniu atveju - dėl [[oneiroidas|oneir...)
 
 
Eilutė 1: Eilutė 1:
'''Oniristiniai kliedesiai''' - [[antriniai kliedesiai su patogeneze]], kylantys dėl aiškaus [[sąmonės sutrikimas|sąmonės sutrikimo]], tipiniu atveju - dėl [[oneiroidas|oneiroido]]. Nebūdinga sistematizacija, kliedesiai painūs, nesąmoningi, pilni simbolizmo, keisti ir neretai juokingi.
+
'''Oniristiniai kliedesiai''' - [[antriniai kliedesiai su patogeneze]], kylantys dėl aiškaus [[sąmonės sutrikimas|sąmonės sutrikimo]], tipiniu atveju - dėl [[oneiroidas|oneiroido]]. Nebūdinga sistematizacija, kliedesiai painūs, nesąmoningi, pilni simbolizmo, keisti ir neretai juokingi. Pagal turinio pobūdį tai dažniausiai būna [[nesistematizuoti kliedesiai]].
  
 
Oniristiniams kliedesiams priskiriama [[intermetamorfozė]], [[inscenizacijos kliedesiai]], [[metaboliniai kliedesiai]], [[Capgraso sindromas]].
 
Oniristiniams kliedesiams priskiriama [[intermetamorfozė]], [[inscenizacijos kliedesiai]], [[metaboliniai kliedesiai]], [[Capgraso sindromas]].

Dabartinė 18:18, 12 birželio 2020 versija

Oniristiniai kliedesiai - antriniai kliedesiai su patogeneze, kylantys dėl aiškaus sąmonės sutrikimo, tipiniu atveju - dėl oneiroido. Nebūdinga sistematizacija, kliedesiai painūs, nesąmoningi, pilni simbolizmo, keisti ir neretai juokingi. Pagal turinio pobūdį tai dažniausiai būna nesistematizuoti kliedesiai.

Oniristiniams kliedesiams priskiriama intermetamorfozė, inscenizacijos kliedesiai, metaboliniai kliedesiai, Capgraso sindromas.

Oniristiniai kliedesiai išsivysto dėl to, kad pacientas negeba apmąstyti realybės ir viskame ima painiotis. Smegeninėje viskas susipina taip, kad neaišku kas dėl ko, tad vietoje loginių sąsajų pacientas dažnai ima naudoti asociatyvines, kurios pasižymi dideliais keistumais.