Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Netscape Navigator

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
21:09, 15 gruodžio 2018 versija naudotojo Pikachu (Aptarimas | įnašas)

(skirt) ←Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Netscape Navigator - taigi pirma naršyklė arba brauzeris, kur išties buvo gerai su juo, bent jau kaip aniems laikams. Jau netgi pirma versija palaikė HTML daug geriau, nei Mosaic, leido daryti lenteles ir panašius daiktus, o antra versija tapo stebuklu: palaikė dar ir freimus, ir JavaScript, ir GIF, ir dar kažką ten, ir paveiksliukus leido dėti į tekstą, ir fonus visokius, ir panašiai.

Tai Netscape su šituo brauzeriu laimėjo internetus, o tada buvo ir trečia versija - dar geresnė, ir trečia, kuri visai jau buvo puiki - greita ir viską galinti. Būtent su trečiu Netscape internetai tapo internetais - ir su naujienomis, su portalais, su pr0n ir netgi su pirmaisiais, kad ir labai primityviais - bet visgi blogais, forumais ir netgi primityviomis socialinių tinklų užuomazgomis.

Bėda tik, kad anuo laiku Netscape pasijuto visagaliais, o Microsoft nutarė viską iš anų atimt, kaip jau buvo įpratę. Taigi, Microsoft irgi nėrė į reikalą, o tada jau prasidėjo brauzerių karai, dėl kurių iki šiol daugelis keikiasi, nes visi dezainai visur sskiriasi ir nieko susigaudyti neina - viskas tik dėl to, kad buvo toksai Internet Explorer paleistas.

Vėlesniais laikais iš Netscape Navigator atsirado toksai Netscape Communicator, o iš jo - Mozilla, o iš to - jau ir Firefox, bet tai jau kitos ilgos istorijos.