Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Nesistematizuoti kliedesiai: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
(Naujas puslapis: '''Nesistematizuoti kliedesiai''' arba '''asisteminiai kliedesiai''' - tokie, kurių sistemiškumas yra žemas, kliedesiai nesudaro vientiso, viską paaiškinančio vaizdo. Tokie...)
 
Eilutė 2: Eilutė 2:
  
 
Nesistematizuoti kliedesiai būdingesni ankstyvesniems [[paranoidinė schizofrenija|paranoidinės schizofrenijos]] etapams, o taip pat ir kitoms [[schizofrenija|schizofrenijos]] formoms. Susirgimui vystantis, kliedesių pobūdis keičiasi:
 
Nesistematizuoti kliedesiai būdingesni ankstyvesniems [[paranoidinė schizofrenija|paranoidinės schizofrenijos]] etapams, o taip pat ir kitoms [[schizofrenija|schizofrenijos]] formoms. Susirgimui vystantis, kliedesių pobūdis keičiasi:
* Jei sutrikimas lengvėja, kliedesiai nyksta ir ilgainiui pasilieka tiktai [[rezidualiniai kliedesiai]]
+
* Jei sutrikimas lengvėja, kliedesiai nyksta, gaunasi [[slopstantys kliedesiai]] ir ilgainiui pasilieka tiktai [[rezidualiniai kliedesiai]].
* Jei sutrikimas lėtinis ir tęstinis, o eiga vangi, kliedesiai darosi labiau sistemiškais - taip ilgainiui atsiranda [[sistematizuoti kliedesiai]], primenantys [[sąmokslo teorijos|sąmokslo teorijas]]
+
* Jei sutrikimas lėtinis ir tęstinis, o eiga vangi, pacientas kliedesius ima apgalvoti ir derinti tarpusavyje. Dėl to kliedesiai darosi labiau sistemiškais - taip ilgainiui atsiranda [[sistematizuoti kliedesiai]], primenantys [[sąmokslo teorijos|sąmokslo teorijas]].
* Jei sutrikimas progresuoja, kliedesių rišlumas ir sistemiškumas dar labiau mažėja, jie praranda ryšį su tikrove. Taip gaunasi [[nerišlūs kliedesiai]].
+
* Jei sutrikimas progresuoja, kliedesių rišlumas ir sistemiškumas dar labiau mažėja, jie praranda ryšį su tikrove. Taip gaunasi [[nerišlūs kliedesiai]]. Paprastai tai būdinga, kai kliedesiai būna susiję su [[haliucinacijos|haliucinacijomis]], t.y., veikia kaip [[pirminiai kliedesiai]] arba kai smegenų pažeidimai yra sunkūs - t.y., pvz., [[paralitiniai kliedesiai]].
  
  
 
[[Category:Kliedesiai]]
 
[[Category:Kliedesiai]]

18:22, 12 birželio 2020 versija

Nesistematizuoti kliedesiai arba asisteminiai kliedesiai - tokie, kurių sistemiškumas yra žemas, kliedesiai nesudaro vientiso, viską paaiškinančio vaizdo. Tokie kliedesiai būna tais atvejais, kai psichikos sutrikimas nėra labai gilus ir ūmus, o jo trukmė yra nepakankama tam, kad kliedesiai būtų apjungti į pilnavertę teoriją apie tai, kas vyksta aplink sutrikimą patiriantį pacientą.

Nesistematizuoti kliedesiai būdingesni ankstyvesniems paranoidinės schizofrenijos etapams, o taip pat ir kitoms schizofrenijos formoms. Susirgimui vystantis, kliedesių pobūdis keičiasi: