Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Neomarksizmas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
(Naujas puslapis: '''Neomarksizmas''' - įvairios naujos leftizmo kryptys, kurios bando paaiškinti, kodėl klasikinis marksizmas nesuveikė ir prakišo. Neomarksizmas randa koki...)
 
(Jokio skirtumo)

Dabartinė 18:57, 27 birželio 2020 versija

Neomarksizmas - įvairios naujos leftizmo kryptys, kurios bando paaiškinti, kodėl klasikinis marksizmas nesuveikė ir prakišo. Neomarksizmas randa kokius nors paaiškinimus ir pasiteisinimus tam, kodėl visi komunizmo bandymai nepavyko arba atvirkščiai, paaiškinimus, kodėl tie bandymai pavyko, bet kodėl jie visvien sužlugo.

Pirmosios neomarksizmo atšakos - dar iš XXa. pradžios, pvz., trockizmas, tačiau kai kurios - daug vėlyvesnės, kaip pvz., akseleracionizmas. Labiausiai dominuojanti neomarksizmo kryptis, o tiksliau tų krypčių grupė - naujoji kairė, kuri taria, kad kažkaip tenai nesigauna ir nesigaus su tuo kapitalizmu susitvarkyti, tai todėl reikia tiesiog šiaip viską sabotuoti.

1200px-Red stylized fist.svg.png
Tai tolerantiškas puslapis, nes Neomarksizmas - tai marksistinė leftizmo būtinybė kovoje prieš nusikalstamą imperializmą!

Klasių kovaImperializmasKultūrinė apropriacijaRadikalusis feminizmasRaudonosios lervosNaujoji KairėHerbert Marcuse1985LiumpenproletariatasRevoliucinė kovaPermanentinė revoliucijaACABAntifaAntiantiantifaAntiantiantiantiantifaGentrifikacijaEkspropriatorių ekspropriacijaApropriatorių apropriacijaAkseleracionizmasNeomarksizmas

Siaures koreja.png