Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Moskvič 408

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Štai jums originalusis ir dailusis BMW 1500, nuo kurio buvo kopipyzdinamas maskaradas
O štai čia nezgrabna ir išsigimėliška paddielkė - Moskvič 408, šlykštus blerbalas

Moskvič 408 buvo tiesiog moskvičius, arba dar taip vadinamas maskaradas, kas jau viską apie tą daiktą pasako. Vienok istorija jo nukopipyzdinimo skyrėsi nuo daugelio kitų rusiškų mašinų, nes iki tolei paprastai sovietai imdavo gatavą kokį nors modelį ir nukopipyzdindavo viens prie vieno. O vat šitą kai ėmė kopipyzdinti, tai kopipyzdino nuo BMW, pasirinkę tokį įdomų, į vėlesnius zaporožiečius panašų modelį "BMW 700".


Moskvič - nevykęs BMW klonas

Ale taip gavosi, kad dalį to 700 modelio jau spėjo nukopipyzdinti, pasiruošti kažkokias gamybas ir panašiai, o per tuos kelis metus, kol ruošėsi, BMW išleido daug kietesnę mašiną - "BMW 1500", katrą partija ir liepė kopijuot. O negana to, dalis įrengimų buvo nuo dar senesnių maskaradų. Žodžiu, gavosi taip, kad tapornai nusikopijavo kėbulą, apdailą ir panašiai, kažkas nesigavo, tačiau visgi gavosi kažkoks paverstas variklis ir kreivas, į valtį panašus mašinos snukis. Tai kad nebūtų taip negražu, dar bandė taisyt, ale taip ir gavosi kažkoks trantas su užpakalinėm lempom nuo 700, su tipo atseit pagražintom šonų skardom, tačiau visvien su tipiška BMW valtiška nosim ir visas šūdinas.

Kiekvienam senam perdylai pažįstamas vaizdas - seno Moskvič užpakalis... Pala, o kodėl čia BMW lipdukas?

Tai kadangi BMW 1500 ilgainiui evoliucionavo į daugumą kitų BMW modelių, o jau visai tiesiai ta linija išsilaikė su BMW trečiukais visokiais, tai gavosi labai smagus dalykas, kad senais laikais, kai kokį trečiuką kažkas iš Vokietijos atsiveždavo, tai labai džiaugdavosi, kad maskaradų detalės puikiai tinka, nors i nekokybiškos ir sulūžta per kelias savaites.

O dar vienas patobulinimas buvo toks, kad pagal sovietinius inžinierius varikliai BMW buvo labai blogi, nes forsuoti ir galingi, taip kad turintys trumpai tarnaut. Tai anie padarė tokį pagerinimą, kurį pavadino deforsažu. Tipo, kad galia dvigubai sumažinta tyčia. Tai iš to pas Moskvičių variklius buvo nenormaliai geras resursas, nelūždavo jie, lyginant su kitų mašinų varikliais. O kurie išsidirbinėt mėgdavo, tai sugebėdavo atgal kaip reikia užforsuot ir tada jau draskydavosi. Tik dėl sovietinės kokybės tada variklis per mėnesį subyrėdavo.