Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Montana

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Montana Vilkas Visame gražume

Montana - senas, jau užmirštas reiškinys. Dar vadinamas Mončia - vaikščiodavo gatvėmis, apsitaisę kažkokiais lievais džinsais su daug blizgučių ir vaizduodavo labai kietus.

Išties gi dauguma montanų tebuvo dviejų rūšių tipeliai - vieni tiesiog buvo nauja mažorų karta, mėgstanti amerikoniškai atrodančias šmutkes, o kiti gi, ypačiai tie iš sovietmečio neretai dar ir turėdavo keistų sąsajų su KGB...

Montana - dažniausiai rusakalbis 8 - 9 dešimtmečių laikotarpio individas, sutinkamas gaujomis su kasetniku prie ausies, žinoma - rusiška muzika ir šiaip popsas a la C. C. Catch or Modern Talking. Montanų apranga būdavo panaši kaip prasto skonio hipių, o iš esmės atitinka sovietinio multiko "Nu pagadi" personažą Vilką ir Šustaušką.

Istoriškai gi pavadinimas kilo nuo kažkokios šūdfirmės - "Montana", kuri siūdavo labai mėlynus džinsus visokius, smarkiai išpuoštus blizgančiomis knopkutėmis, užtrauktukais, bimbaliukais visokiais ir taip toliau, taip kad nykiam sovietmečio fone šitokiais drabužiais apsipuošęs individas atrodydavo taip puošniai ir firmiškai, kad aplinkiniai išsyk suprasdavo: babkių turi, kaip šieno.

O jau vėlesniais laikais pasirodė ir garsieji elektroniniai laikrodžiai, turintys dešimtis melodijų - irgi "Montana" vadinosi, tai turgelyje kainuodavo virš šimto rublių, daugiau, nei vidutinis atlyginimas. O jau paskui kai ėmė masiškai viską vežt ir atsikūrė Nepriklausomybė, tie laikrodžiai staiga taip atpigo, kad tapo bomžų skiriamuoju ženklu, mat kainuodavo kokius 5 litus.

O dar mažvaikiai save neretai skirstydavo į pankus ir montanas. Tai aišku, pankas būdavo tas, kas neturi "Montana" džinsų, kitaip tariant - veik bet kuris lietuvis.

Realūs faktai apie Montana džinsus

Montana džinsai viename iš vėlesniųjų pavidalų - aiškiai matoma ir skardinė bliamba, ir užtrauktukai ant užpakalinių kišenių, nors reikia pasakyti, kad jų čia jau gerokai mažiau, nei visai originalioje versijoje

Firmelę "Montana" dar 1966 metais įkūrė kažkoksai Hamburge gyvenęs Vokietijos lenkas, katras atrado, kad populiarūs džinsai neretai perkami labiau, jeigu turi daugiau blizgučių prikabintų. Tai iš to gavosi viena parduotuvė, kuri tuos džinsus ir pardavinėjo - dažniausiai visokiems rusų jūreiviams, į tą patį Hamburgą atplaukiantiems. Vienok labai neaiškiais būdais kažkas iš firmelės vėliau jau sugebėjo kaip tai susitart su aukštesniais Rusijos veikėjais, tad apie 1980, o gal 1985 metus pavyko pramušti eksporto į SSRS sutartis. Taip ir gavosi, kad gana nedideliais kiekiais Montana džinsai pradėti importuoti į SSRS.

Didysis paradoksas buvo tas, kad Montana džinsai buvo importuojami, nepaisant to, kad apkabinėti visokia amerikoniška simbolika. Dar didesnis paradoksas buvo tas, kad pakankamai laisvai šių džinsų įsigyti tegalėjo vienintelė SSRS gyventojų grupė - Sovietinės armijos karininkai bei KGB, kurie visi gaudavo kažkokių talonų apsipirkimui specialiose čekinėse Vojentorg parduotuvėse. Nes niekur kitur tokių džinsų nebūdavo. Taigi, iš to ir Montana džinsų nešiotojai - beveik visi rusakalbiai.

O šiaip tai turim čia jums pasakyti, kad išties tai nebuvo nei labai geri, nei labai blogi džinsai - pačioje Vokietijoje jie buvo labai pigūs, gi tuo tarpu kai tapo madingu reikalu SSRS glūdumoje, tai kainuodavo netgi brangiau už kokius nors Wrangler. Tiksliau, dar reikia pasakyti, kad ėjo tik vienas Montana džinsų modelis - "10040", dar vadintas kaip "104Z".

Gi vienintelis didesnis Montana džinsų skirtumas - užtrauktukai ant užpakalinių kelnių kišenių, skardinė bliamba, vaizduojanti erelį ir perteklius įvairių zakliopkių. Ir kažkodėl dar JAV vėliavėles vaizduojantys antsiuvai. Reikia pasakyti, kad visi be išimties tie amerikonizmai buvo tiesiai ant šiknos, taip kad ir džinsų nešiotojai, ir tie valdininkai, kurie importą organizavo, turėjo aiškų pasiteisinimą: taigi ant subinės visas amerikoniškumas, tai čia šitaip žeminame amerikietišką imperializmą. Reikia pasakyti, kad ant tų importuojamų montanų tikrai tik ant subinės ire tebūdavo tie dalykai...

Dar kažkokie montanos


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.