Milenialsai

Milenialsai oficialiai dėl nediskriminavimo priežasčių ir tolerancijos turi būti vadinami Y karta, todėl mes čia neigiame šį pavadinimą ir reikalaujame, kad jūs atsiprašytumėte už jo naudojimą. Tai diskriminacija, užmaskuotas smurtas, opresija ir socialinis spaudimas, nukreiptas į požymį pagal amžių, todėl žemina žmones. Todėl ši karta žmonių turi būti vadinama tiktai kodine raide Y, kad atrodytų kaip ir kitos kartos.

Milenialsais visokie baby boomeriai ir visokie jiems artimi iš X kartos ėmė vadinti tą žalią jaunimėlį, kuris gimė apie kokius 1980 ar vėliau, todėl suaugo tiktai apie kokius 2000, gal vos vos anksčiau, o gal ir juntamai vėliau.

Ši karta Vakaruose išvengė Vietnamo karo ir kitų konfliktų, JAV jau išvis neturėjo eiti į privalomąją karinę tarnybą, o ir Vakarų Europoje dažnai sugebėjo išsisukti nuo kariuomenės, o kur neišsisuko - ten jau gavo padorias sąlygas, o ne kaip pokario metais. O ir patys išaugo padoraus pritekliaus metu - tais laikais, kai pasaulis buvo turtingiausias, atlyginimai didžiausi ir gerovė geriausia.

Taip jau nutiko, kad iki maždaug 1990 gamyba Kinijoje buvo neįsibėgėjusi, tad Vakarų šalyse darbuotojai galėdavo spausti darbdavius mokėti daugiau, o darbdaviai neturėdavo pasirinkimo. Taigi, milenialsų tėvai turėjo tokias sąlygines pajamas, kokių niekas neturėjo nei iki jų, nei po jų.

Dauguma milenialsų Vakaruose pakliuvo į vieną gilią finansinę bėdą: maždaug po 1990 visas Vakarų pasaulis masiškai perkėlė gamybą į Kiniją. Taigi, Vakaruose atlyginimų kreivės visur staigiai suplokštėjo, pajamos nustojo augti. Tačiau milenialsų tėvai savo vaikus vis dar mokino gyventi taip, lyg pajamos būtų labai gerai augančios. Taigi, milenialsai visur imdavo paskolas, negalėdavo jų išmokėti ir taip viską prarasdavo, krisdami į skurdą.

Kita vertus, milenialsai gyveno demokratiškiausiame periode, su daugybe pokyčių, su IT atsiradimu ir tapo ta karta, kuri buvo ypatinga - keitusi ir vis dar keičianti žmoniją.

SSRS buvę milenialsai irgi tapo tokiais - jie išvengė didesnės dalies totalitarinės priespaudos (nors ir susidūrė su vaikus žlugdančia sistema darželiuose ir mokyklose), bet netgi kur ir neišvengė - patyrė tos prievartos daug mažiau. Ir galutinai išaugo jau laisvoje rinkoje ir su daugybe teigiamų pokyčių. Taigi, ir posovietiniai milenialsai tapo pokyčių kūrėjais ir nešėjais.

Kita vertus, ir posovietinėje erdvėje buvę milenialsai pakliuvo į paskolų spąstus, daugelis nukentėjo ir patyrė problemas.

Dar milenialsai arba Y karta sąlyginai skirstomi į dvi gana skirtingas grupes:

  • Y.1 karta - apie 2020 jie yra 25-29 metų amžiaus, yra jauni, išaugę internetų laikais, po didelių kultūrinių pokyčių, patys dau neranda aiškios vietos, mąsto smarkiai kitaip, mėgsta mėmes ir visokius anime, o vyresniems neretai primena kažkokius ufonautus, nes yra labai mieli, geri ir visiškai nesuprantamai mąstantys.
  • Y.2 karta - apie 2020 jie yra 29-39 metų, daugelis savo vietą gyvenime surado, kiti - nesurado, bet spėjo pridaryti ir nesąmonių, ir verslo, ir gauti visokių patirčių. Šieji itin skiriasi, lyginant su sovietmečiu subrendusiais: jie jau mąsto laisvos rinkos kategorijomis, yra kardinaliai laisvesni ir mažiau baikštūs. Kita vertus, nemaža dalis jų visvien nesugeba prisitaikyti, ypač tie, kas anais laikais buvo neformalai. Jaunesnės Z kartos požiūriu, ši dalis milenialsų artimesnė boomeriams.