Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Mikroagresija: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
S
 
12 eilutė: 12 eilutė:
<references />
<references />


[[Kategorija:Nusikalstamumas]]
[[Kategorija:Mokslas]]
[[Kategorija:Tolerancija]]
[[Kategorija:Reiškiniai]]

Dabartinė 18:05, 16 lapkričio 2017 versija

„The Spoon Killer“, mikroagresorius, užpuldinėjęs žmones šaukšteliu.
Feministiniai akiniai padeda atpažinti iki 72,6% mikroagresijos rūšių ir laiku pradėti bėgti arba pasiruošti gintis

Mikroagresija (sen. gr. micro - mikroskopas, liet. agresija - agresija) – mažytė, beveik neįžiūrima agresija. Mikroagresija dažniausiai pasireiškia prieš mažumas ir yra nepastebima be specialių prietaisų, tačiau turi didelę neigiamą įtaką užpultojo asmens savivertei, pasitikėjimui, darbiniams santykiams, karjerai ar psichinei sveikatai[1].

Dažniausias žinomas mikroagresijos būdas yra klasikinis užpuolimas šaukšteliu. Tačiau policijai išmokus atpažinti ir apsaugoti nuo šaukštelio, tarp banditų pradėjo plisti nauji, sunkiau pastebimi mikroagresijos metodai: kitokios nuomonės turėjimas, klausimų uždavinėjimas, akių kontakto neužmezgimas, kalėdinės atostogos[2], arbūzo valgymas[3], neteisingo įvardžio naudojimas. Kriminalistai ir teisininkai siūlo atkreipti dėmesį į klausimą „iš kur esi?“, patyrusių banditų rankose galintį tapti ypač brutaliu mikroagresijos įrankiu.

Mikroagresiją atpažinti ir su ja kovoti naudojamos įvairios priemonės. Feministiniai akiniai, specialios mikroagresijų duombazės, policijos ir universitetų leidžiamos brošiūros. Pažangiuose universitetuose dažnai publikuojami naujausių mikroagresijų sąrašai, padedantys potencialioms aukoms iš anksto pastebėti užpuolimą ir nuo jo apsiginti ar bent jau pabėgti. Išgyvenusioms mikroagresijos aukoms dažnai įrengiamos specialios „saugios erdvės“ (ang. safe spaces), kuriose joms leidžiama atgauti psichinę sveikatą. Deja, šio reabilitacijos būdo sėkmingumas nėra didelis, įvairūs tyrimai rodo, kad mikroagresijos antpuoliuose psichiškai sužalotų žmonių intelektas net po saugių erdvių tesiekia penkiamečių lygį. Pastebėta, kad jie labiausiai mėgsta žaisti su pliušiniais žaislais, piešti kreidelėmis ir čiulpti nykštį. Kartais nuo mikroagresijos užpuolimų iš anksto pasiruošusiai aukai pavyksta apsiginti. Žymesnis tokio atvejo pavyzdys yra korespondentas Bryce Williams, šaunamuoju ginklu gindamasis nušovęs du mikroagresorius už arbūzo valgymą.[4]


Nuorodos