Mykolo Riomerio universitetas arba MRU, o liaudiškai šnekant - Riomeris, o kaip kiti sako, tai išvis Riomerynas - tai čia toks kaip VDU tik ne Kaune, o Vilniuje. Būtų kaip ir koksai tai universitetas, ale kad kai paklausia kas "ar Riomerį baigei?", tai dažnas gėdijasi atsakyti. Ir su Mykolu Riomeriu nieko bendro neturi...

Bendrai tai MRU ruošiami daugiausiai vadibininkai, bet kažkodėl vis skelbiama, kad tenai dėstoma daugiausiai teisė. Žodžiu, ryškus konkurentas tokiam Edukologijos universitetui.

O dar vat Riomerynas garsus tuo, kad ten dėstytojauja anoks Maumaz, o taip pat labai gera mokslo vieta mokymuisi, garsi ir žymi visoje Lietuvoje.


Garsūs MRU profesoriai

Kol kas Pipedija žino tiktai du garsius MRU profesorius, kurie abudu yra žymūs teisininkai ir iškilios asmenybės:

Tai gal ir kitų yra tenai, tačiau žinome tiktai šiuosius du ir negalime apsispręsti, kuris mums sukelia daugiau pasigėrėjimo.


MRU istorija

Kažkodėl, kai ieškai apie MRU istoriją, tai jų puslapyje nieko nesigauna rasti, o tik apie tai, kada Mykolas Riomeris gyveno ir kaip jis kūrė konstitucinės teisės pagrindus Lietuvoje. Taigi taip gaunasi, kad istorijos MRU neturi, bet turi Mykolo Riomerio istoriją.

Iš kitų universitetų MRU išsiskiria tuo, kad kas kelis metus keičia pavadinimą, tai vat čia ir išvardysime visus tuos pavadinimus bei istoriją, nes pačiame Riomerio internete nieko apie tai nesuradome, tai gal slepia, o gal savo pačių istorijos nežino:

  • nuo neaišku kurių, gal 1976 metų, o gal ir gerokai vėliau - Minsko aukštosios milicijos (MVD) mokyklos Vilniaus filialas
  • paskui vėl nuo neaišku kurių metų - Minsko aukštosios milicijos mokyklos Vilniaus fakultetas
  • nuo 1990 metų - aukštoji policijos mokykla (neprisimenam tiksliai pavadinimo)
  • nuo 1992 metų - Lietuvos policijos akademija,
  • nuo 1997 metų - Lietuvos teisės akademija,
  • nuo 2000 metų - Lietuvos teisės universitetas,
  • nuo 2004 metų - Mykolo Romerio universitetas.

O pavadinimus keičia todėl, kad rektorius tas pats galėtų dirbti toliau, tad neužilgo vėlei turėtų pakeisti pavadinimą. O istorijos nežino gal todėl, kad nesinori prisiminti tokios istorijos. Nors kita vertus, tai išties tai nieko ir neliko iš tos istorijos, išskyrus tai, kad pastatai tie patys. Čia dar teisybės dėlei pasakysim, kad visgi gal gi nieko bendro neturėjo jie ir su Bartašiūno mokykla, nes šioji išvis net ne aukštoji.


Romeris ar Riomeris?

Kažkodėl nelietuviškai pasivadinęs universitetas didžiai klaidina savo lankytojus bei studentus, užsirašydamas pavadinimą "Romeris", lyg kas nors kur nors taip vadintų jį. Visi gi sako, kad "Riomeris", tai paskui kai veda kur nors paiešką į Google, tai aišku, kad ir atrasti negali.

Patsai gi Mykolas Römeris vadinosi savo pavardėje ne su raide o, o su raide ö, kuri tariama kaip "io", ir yra nelietuviška raidė. O kadangi tai nelietuviška raidė, tai lietuviškai negalima rašyti "Mykolas Römeris" kaip "Mykolas Romeris", o lietuviškomis raidėmis reikia rašyti tai kaip "Mykolas Riomeris".

Tačiau Mykolo Riomerio universiteto vadovybė matyt susigaudo kalboje kaip kokie nors kalbajobai, tai nemoka ir vokiečių kalbos, užtat paskui prirašo nesąmoningų transkripcijų, o tada daro gėdą visai Lietuvai ir pasauliui, šitaip išdarkydami pavardes. Kita vertus, šitaip rodo visiems ir aukštą suteikiamo išsilavinimo lygį.