Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Lietuvos karo istorijos asociacija: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
(Asociacija "Užmiršti kareiviai" ir koloradai)
 
Eilutė 21: Eilutė 21:
  
 
O dar kaip sklandė įtarimai, daugelis tų kasinėjimų ir kapaviečių iškasamų gali būti daroma visai nelegaliai<ref>http://www.danielius.net/alytus/kas-tik-nori-kasineja-miskus-ir-renka-zmoniu-griaucius</ref>.
 
O dar kaip sklandė įtarimai, daugelis tų kasinėjimų ir kapaviečių iškasamų gali būti daroma visai nelegaliai<ref>http://www.danielius.net/alytus/kas-tik-nori-kasineja-miskus-ir-renka-zmoniu-griaucius</ref>.
 +
 +
O dar kažkiek vėliau, jau kokiais [[2019]], šitos asociacijos vadas [[Vladimiras Orlovas]] skelbė kažkokiems [[Sputnik]], o gal [[Rubaltic]], ar tai kažkam panašiam - kad esą Lietuva nebuvo okupuota, o sovietų kariuomenė esą tik išlaisvino savo pačios [[SSRS]] teritoriją, o todėl tai ne okupacija<ref>https://www.lzinios.lt/Lietuva/-uzmirsti-kariai-vadovas-neigiame-kad-sovietu-karys-buvo-okupantas-/282228</ref>.
 +
 +
Paskui gi viskas baigėsi, kad pas tą Vladimirą Orlovą buvo surengtos kratos, kaip ir pas [[Valerijus Ivanovas|Valerijų Ivanovą]], ieškant ginklų. Neaišku tik ar rado kažką, bet panašu, kad jau teisėsauga šiais veikėjais užsiima<ref>https://www.lzinios.lt/Lietuva/-uzmirsti-kariai-vadovas-neigiame-kad-sovietu-karys-buvo-okupantas-/282228</ref>.
  
  
 
{{References}}
 
{{References}}
 +
 +
 
[[Category:Grupuotės]]
 
[[Category:Grupuotės]]

Dabartinė 11:52, 21 vasario 2019 versija

2016 metų gegužės 9 minėjimas Vilniuje, Antakalnio kapinėse. Keturi asmenys, apsivilkę Gorka-3 uniformomis su šitos pamirštų kareivių asociacijos antsiuvais

Memorial, dar žinoma kaip Lietuvos karo istorijos asociacija, "Užmiršti kareiviai", "Pamiršti kariai" ir panašiai - pavadinimus vis kaitaliojanti neaiškios kilmės grupuotė kažkur Lietuvoje. Siejama su koloradinėmis juostelėmis ir kariškomis rusiško pavyzdžio uniformomis.

Visa šita Lietuvos karo istorijos asociacija "Užmiršti kareiviai" dar siejama ir su kita asociacija - Lietuva be nacizmo, kuri, savo ruožtu, siejama su Socialistiniu Liaudies Frontu ir Algirdu Paleckiu.

Formaliai asociacija užsiima kokių tai kareivių palaikų paieška ir panašiai, sukurta apie 2008 metus - pakankamai seniai. Realiai gi neaišku kuo jie užsiima išties, nes vargu ar būtų kokiems nors kapų tvarkytojams reikalingos uniformos. Nors yra kas

Tarp asmenų, kurie siejami su šia grupe - Viktoras Orlovas, Oksana Bekerienė, Sergejus Gošas, Vladimiras Kazakovas [1]

Dar kažkokie gandai sako, kad pradžioje buvo tokia asociacija "Pamiršti kariai", bet paskui kažkas kažko nepasidalino ir kaip tai susipyko ar tai nesusitarė, tai galų gale gavosi, kad "Pamiršti kariai" užsidarė, o atsidarė vietoje jų "Užmiršti kareiviai". Tai kodėl taip gavosi, nelabai težinome.


Asociacija "Užmiršti kareiviai" ir koloradai

Andai per kokią tai gegužės 9 2016 metais Vilniuje buvo pastebėti keli šitos grupės nariai, apsivilkę rusiško specnazo uniformomis, užsikabinę antsiuvus su Lietuvos vėliavomis ir koloradinėmis juostelėmis. Ir dar emblema buvo tokia pastebėta keistoka. Uniformas paskui žmonės identifikavo kaip rusišką "Gorka-3" tipo specnazo aprangą, labai populiarią Donbaso separų tarpe.

Pipedija primena, kad kažkokios Donbabvės ir Lugandos kūrėjas Igor Girkin (dar žinomas kaip Igor Strelkov) irgi buvo mėgėjas istoriškai atkurdinėti kažkokius carinių laikų mūšius, visokius įvykius ir taip toliau, užsiimantis kokiais tai istoriniais atkūrimais ir panašiai. Tai kaip paskui praktikoje atkurdinėjo, tai pamatė visa Ukraina ir paskui visas pasaulis.

Kairėje - nuotrauka iš 2016 Vilniaus, gegužės 9 susibūrimo Antakalnio kapinėse. Dešinėje - iš 2014 Donecko. Už nosies susiėmęs tipas - tai toksai Aleksandr Zacharčenko, Donbabvės separų vadas.

Dėl tokių sąsajų vargu ar verta daug abejoti - atrodo dar 2014 metais vienas iš asociacijos "Pamiršti kareiviai" steigėjų, Vladimiras Kazakovas, turėjo įsteigęs tokią VŠĮ Karas ir taika, o jau šioji vežė kažkokią paramą Ukrainos separatistams[2].

O dar kaip sklandė įtarimai, daugelis tų kasinėjimų ir kapaviečių iškasamų gali būti daroma visai nelegaliai[3].

O dar kažkiek vėliau, jau kokiais 2019, šitos asociacijos vadas Vladimiras Orlovas skelbė kažkokiems Sputnik, o gal Rubaltic, ar tai kažkam panašiam - kad esą Lietuva nebuvo okupuota, o sovietų kariuomenė esą tik išlaisvino savo pačios SSRS teritoriją, o todėl tai ne okupacija[4].

Paskui gi viskas baigėsi, kad pas tą Vladimirą Orlovą buvo surengtos kratos, kaip ir pas Valerijų Ivanovą, ieškant ginklų. Neaišku tik ar rado kažką, bet panašu, kad jau teisėsauga šiais veikėjais užsiima[5].


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.

  1. http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/specialus-tyrimas-kremliaus-organizacijos-pinigai-i-lietuviskas-latviskas-ir-estiskas-kisenes-56-507933
  2. http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/specialus-tyrimas-kremliaus-organizacijos-pinigai-i-lietuviskas-latviskas-ir-estiskas-kisenes-56-507933
  3. http://www.danielius.net/alytus/kas-tik-nori-kasineja-miskus-ir-renka-zmoniu-griaucius
  4. https://www.lzinios.lt/Lietuva/-uzmirsti-kariai-vadovas-neigiame-kad-sovietu-karys-buvo-okupantas-/282228
  5. https://www.lzinios.lt/Lietuva/-uzmirsti-kariai-vadovas-neigiame-kad-sovietu-karys-buvo-okupantas-/282228