Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Lietuvos žalioji partija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Lietuvos žalioji partija - pirmoji žaliųjų partija, įkurta buvo dar 1990 metais, iš kažkokių aktyvistų, kurie kovojo už gamtą. Įkūrėja buvo tokia Rūta Gajauskaitė, kuri vadovavo dar ir kažkokiam Lietuvos žaliųjų judėjimui. Tai deja, sveikata prastėjo, darbai sunkūs buvo, o pirmus porą Nepriklausomybės dešimtmečių ekologija niekam nerūpėjo, taigi, partija gyvavo vangiai ir mažai rodė veiklos.

Kai visai jau prastai pasidarė, 2007, nematydamas jokių veiklos požymių, Registrų centras nutarė panaikinti partiją, kaip neegzistuojančią, bet panaikinti nesigavo, nes Rūta Gajauskaitė dar užprotestavo dėl to. Tai partija gyvavo ir toliau, kol Rūta Gajauskaitė 2015 metais numirė ir matyt jau tada partija subyrėjo galutinai. Tada jau 2016 metais, kitų žinių neturėdamas, Registrų centras išregistravimą inicijavo vėl, bet kadangi procesas tęsiasi ilgai, tai dar ir po ketverių metų partija vis dar pusiau egzistuoja, nes vis dar nepanaikinta.

Dar čia įdomus dalykas, kad visai kita partija, Lietuvos žaliųjų partija, kurią sukūrė koksai tai Juozas Dautartas, vaizduodama kažkokią labai naują, skelbiasi, kad iki jų jokios žalios partijos Lietuvoje nebuvo, ir kad iki pat XXI amžiaus antrojo dešimtmečio Lietuva buvo vienintelė Europos Sąjungos valstybė, kurioje nebuvo žaliųjų partijos.

Tai va, buvo žaliųjų partija, kuri vadinosi žalioji, nes jos spalva irgi buvo žalia.