Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Liepos 30

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Versija spausdinimui nebėra palaikoma ir gali turėti atkūrimo klaidų. Prašome atnaujinti savo interneto naršyklės žymes ir naudoti numatytąją interneto naršyklės spausdinimo funkciją.
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Liepos 30" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Liepos 30 - tai mėnesio Liepos diena, kuri yra žymima skaičiumi 30. Tasai skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Liepos 30 diena dažniausiai būna kartą per metus, Liepos mėnesį. Ji dažniausiai būna po Liepos 29 ir prieš Liepos 31 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1656 metais, kaip bebūtų gaila, Švedijos karalius Karolis X Gustavas išdaužė Abiejų Tautų Respublikos kariumenę Varšuvos mūšyje. Tai per šitus karus su Švedija gavosi taip, kad nei švedai, nei lenkai, nei lietuviai nieko neišlošė.
  • 1932 metais Los Angeles mieste, JAV, prasidėjo Olimpinės žaidynės, jau dešimtosios iš eilės - jubiliejinės
  • 1935 metais tokia Penguin Books leidykla pradėjo pasaulinę knygų revoliuciją, nes ėmė spausdinti neįtikėtino pigumo knygas minkštais viršeliais, ant pigaus plono popieriaus, ir negana to, dar ir mažu formatu - tokiu, kad galima kišenėje nešiotis. Visą šitą idėją sugalvojo toksai Allen Lane, kurio dėka tie, kas iš principo negalėdavo įpirkti knygų, nuo tada pasidarė skaitytojais.
  • 1937 metais SSRS sukūrė specialias troikes - teismus be teismo, priklausančius NKVD. Tai šitie teismai be teismo nuteisdavo mirties bausme daugybę žmonių, kartais - netgi šimtus ar tūkstančius per dieną. Greitai prasidėjo ir masiniai sušaudymai, kuriuose buvo naikinami liaudies priešai, o krūvos lavonų - užkasinėjami karjeruose.
  • 1940 metais Lietuvos kariuomenė buvo įjungta į Raudonąją armiją. Labai greitai visi karininkai buvo sušaukti ir išsiųsti į kažkokius artilerijos kursus, iš kurių negrįžo, nes kai tik buvo išvežti, juos visus perėmė NKVD - dalį jaunesnių karininkų susodino į konclagerius, o vyresnę karininkiją - sušaudė.
  • 1940 metais tą pačią dieną Liaudies Seimas keleiviniu traukinius į Maskvą išsiuntė Stalino saulės delegaciją, kad toji parvežtų Stalino Saulę - šiąją ta delegacija gavo po kelių dienų, rugpjūčio 3.
  • 1954 prasidėjo Elvis Presley koncertai, jie vyko Memfyje, JAV. Elvis preslis koncertų metu darydavo keistus judesius klubais, pirmyn-atgal, tai panos nuo to imdavo rėkti, o susidrovėję kino ir TV operatoriai nefilmuodavo šitos nepadorybės. Tai dėl to daugelyje to meto įrašų Elvis Preslis matomas tik iki liemens - kad nesimatytų tų judesiukų.
  • 1970 metais IBM anonsavo System/370 išleidimą. Šitie kompiuteriai tapo tokiu mainfreimų standartu, kad iki šiol dar su jais suderinamos sistemos gaminamos.
  • 1976 metais Ispanija, kur Francisco Franco vis dar miręs, prasidėjo politinių kalinių amnestijos, o šalis pasuko į demokratiją. Nors, tiesą pripažįstant, reikia pasakyti, kad išties tai į demokratiją Ispaniją pasuko patsai Francisco Franco, kai visokius komunistus galų gale pažabojo.
  • 1980 metais Vanuatu gavo nepriklausomybę nuo kažko. Iki tol ta šalis vadinosi Naujieji Hebridai. Tiesą sakant, mes net nežinome, kas tas Vanuatas, atstokit nuo mūsų su tokiais klausimais!
  • 1984 metais tokia NBC kompanija ėmė rodyti Santa Barbara serialą
  • 1991 metais jau ir Rusija pripažino Lietuvos nepriklausomybę, nors ji ir pati kažkaip tai tuo metu pasiskelbusi buvo, kad išstoja iš SSRS
  • 2003 metais Meksikoje pagamintas paskutinis tikras serijinis VW Vabalas - tas toksai, kur dar Hitleriui gyvam esant buvo sukurtas, o paskui daugybę metų gamintas įvairiose gamyklose.
  • 2009 metų pradžioje, Statistikos departamento atlikto tyrimo duomenimis, 96,1 procento gamybos ir paslaugų įmonių, kuriose dirbo 10 ir daugiau darbuotojų darbe naudojosi kompiuteriais, 94,9 procento – internetu.
  • 2009 metais Europos humanitariniame universitete (EHU) tęsėsi dokumentų priėmimas į magistro studijų programas. Paraiškų į magistrantūrą priėmimas vyko iki Rugsėjo 5.
  • 2012 metais garsioji Rūta Meilutytė tapo pasaulio plaukimo čempione per Olimpiadą: vos 15 metų, o jau parodė vietą visam pasauliui, kuris nieko panašaus nesitikėjo.


Dar apie Liepos 30

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Liepos 30: