Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Krovinys 200

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Krovinys 200 (rusų kalba Груз 200) - tai pagal SSRS ir Rusijos kariuomenės kodinį žargoną yra lavonas, t.y., kareivis, žuvęs mūšiuose, nukautas priešų. Tokie nukautieji Rusijos armijoje žymimi skaičiumi 200. Terminas įsitvirtino Afganistano karo metu, o labiausiai pagarsėjo po to, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą ir ėmė užgrobinėti žemes 2014 metais.

Terminas "krovinys 200" SSRS atsirado dėl slaptumo. Kadangi įvairiuose karuose žuvusių karių skaičius ir išvis netgi pats žūties faktas būdavo įslaptinamas, tai žuvusius nurodydavo specialiu žargonu - "krovinys 200". Tai leisdavo neturėti jokių dokumentų, kur būtų bent kaip nors minimos žmonių žūtys. Tokia praktika Rusijoje naudojama iki šiol.

Ilgainiui to "krovinio 200" prasmė išplito ir tapo vieša paslaptimi, taigi, dabar šitas pavadinimas naudojamas šaipantis iš Rusijos kariuomenės - nurodant jos žuvusiuosius.


Termino "krovinys 200" kilmė

Kodėl pasirinktas skaičius 200 - niekas rišliai atsakyti negali, greičiausiai tiesiog atsitiktinis skaičius, kuris suveltų ir sudarytų įspūdį, kad viskas čia tvarkoje. Tiesa, bandant paaiškinti šitą teoriją, kaip įprasta, buvo sugalvota ir įvairių istorijų.

Viena iš dažnesnių - pvz., kad SSRS Gynybos ministerijos 1984 metų įsakymas, reglamentuojantis karinius pervežimus, kuris nustatė ir tvarką lavonų pervežimui Afganistano kare, buvo pažymėtas numeriu 200.

Kita iš dažnesnių teorijų - kad tame pačiame Afganistano kare buvo nustatytas cinkuoto grabo su lavonu svorio limitas - 200kg.

Dar viena teorija - kad esą apie kiekvieną žuvusį kareivį turėjo būti pildomas blankas-forma pagal pavyzdį nr.200. Išties tai tas pavyzdys buvo su nr.2, bet pagal tą patį įsakymą nr.200.


Kiti panašūs kroviniai

Yra ir ištisa panašių kodų klasifikacija, kuri bent dalinai gali būti tiesiog išsigalvojimas. Kitą vertus, netgi ir išsigalvojimo atveju, panašu, kad bent dalis šių kodų tapo Rusijos kariuomenėje paplitusiais žargoniniais pavadinimais.

Yra tokie kodai: