Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Kodėl keliai Vokietijoje tokie geri?

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
10:33, 11 vasario 2012 versija naudotojo JonasS (Aptarimas | įnašas)

(skirt) ←Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Kodėl keliai Vokietijoje tokie geri?

Atsakymas gi paprastas: visi keliai ten išties tėra betonkės, bet ant viršaus padengtos storoku asfaltu. O kitose šalyse arba asfaltas pilamas ant žvyro, arba plikas betonas tiesiog tiesiamas.

Vokiški keliai - dar Hitlerio laikų išmislas, kai ten visur buvo tiesiami betoniniai plentai, bet pastebėta, kad paviršius gruoblėtas, o išmuštas duobes įmanoma išlyginti tiktai asfaltuojant, lyg būtų pilnavertis asfalto kelias nutiestas ant viršaus. Nuostabus atradimas buvo tas, kad pataisytos hitlerinės betonkės turėjo paviršių, lyg idealiausios lenktyninės trasos. Kas dar svarbiau, tokie keliai gaudavosi labai ilgaamžiai - iki šiol nemaža dalis vokiškų kelių turi betoninį pagrindą, nutiestą dar prieš Antrąjį Pasaulinį Karą.

Betono paviršius visada būna nelygus, sandūros bent truputį nesueina, todėl betoninis kelias būna prastas, dar blogiau, kad nors ir lėtai, bet susidaro išmuštos duobės, kurių užbėtonuoti neįmanoma - visas betonas išsyk išbyra. Tuo tarpu asfaltinis kelias būna lygus, tačiau jame ilgainiui susidaro įtrūkimai ir ganėtinai gilios provėžos.

Vokiški keliai neturi šių trūkumų. Tačiau aišku, kad tokie keliai ir kainuoja. Bet, jei taip pažvelgsim į ilgą laikotarpį (~20 metų ar daugiau), tai kaina tikrai gaunasi mažesnė, nei kasmet taisyti ant smėlio supiltus lietuviškus asfaltus...