Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kastetas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Nuotraukoje - puikiausiai blogas kastetas, kone idealiai blogai sukonstruotas. Lengvas, iš plastmasės, todėl nepadidinantis smūgio energijos, nesaugantis rankos nuo smūgio ir galintis pačiam smūgiuojančiam sulaužyti pirštus, tačiau turintis žalojančius dantukus, kad laisvės atėmimas už šito daikto panaudojimą būtų kuo didesnis.

Kastetas - toksai įrankis mušimui, šaltasis ginklas matyt, nes skirtas ne šaudymui. Muštynėse kastetas neretai smarkiai pasiteisina, tuo pačiu ir smarkiai pailgindamas laisvės atėmimo bausmes bei taip pat smarkiai padidindamas tų bausmių skyrimo tikimybę.

Kastetai būna labai įvairūs, plačiausia prasme - nuo paprasto gabaliuko švino, kuris sugniaužiamas kumštyje iki gana sudėtingų, pagal konkrečią ranką parinktų apjungtų žiedų su smaigaliais.

Kastetas kaip priemonė smūgio energijai padidinti

Daugelis įsivaizduoja, kad kasteto esminė savybė - tai tie smaigaliai, tačiau yra visiškai ne taip. Pagrindinė kasteto efektyvumo priežastis - to kasteto masė.

Reikalas tas, kad žmogaus nervų sistema negali perdavinėti nervinio signalo greičiau, nei kelių-keliolikos metrų per sekundę greičiu. Tai reiškia, kad netgi jei žmogus turės labai daug raumenų, tie raumenys negalės greitai judėti, nes nervinis signalas visvien nebus greitas. Todėl žmogaus smūgis turės labai konkrečias greičio ribas, nustatytas maksimalaus nervinio signalo greičio. Tai reiškia, kad smūgio greitis priklausys tik nuo nervų sistemos, kurios pagreitinti nesigauna.

Savo ruožtu tai reiškia, kad smūgio energijai padidinti reikia ne tiek augintis raumenis, kiek didinti rankos masę, nes tada energija didės, nesikeičiant smūgio greičiui. Smūgiuojančiai masei padvigubėjus, smūgio energija praktiškai pas bet kurį žmogų irgi padvigubėtų. Deja, pagrindinė smūgio masės dalis tenka kumščiui ir tik labai maža dalelė - bicepsams. Ir jokios treniruotės kumščio masės padidinti negali.

Štai tam ir yra sprendimas - paimti į kumštį kažką papildomo, kas tą masę padidintų. Tiesiog bet kokį sunkų daiktą.

Skaičiavimai rodo, kad pvz., maždaug žmogaus didžiojo (vidurinio) piršto dydžio švino gabalėlis jo kumščio masę padidina ištisus du kartus. Taip yra dėl to, kad švino tankis yra apie 11,3g/cm3, kai rankos su kaulais tankis - tik truputį didesnis nei 1g/cm3. Taigi, kumščio masę padvigubinti gali net ir didelis į kumštį sugniaužtas plieninis varžtas su ant jo užsuktomis veržlėmis, jei tik bendras viso varžto su veržlėmis storis bus kaip pusantro piršto. Nes geležies tankis - apie 7,9g/cm3.

Akivaizdu, kad dvigubai didesnę energiją turintis kumštis dvigubai daugiau ir smūgio duoda. Smūgio energija duoda staigų stabdantį efektą, susijusį su tuo, kad smūgį gavęs žmogus patiria lokalų nervinį šoką, t.y., jo nervai ir receptoriai smarkiai paveikiami ir jų veikla sutrikdoma. Kaip pvz., smūgis į galvą sukuria žmogaus apdujimą, nes būna stipriai paveikiami smegenyse esantys neuronai, t.y., sukuriamas lengvas, vidutinis ar sunkus smegenų sukrėtimas. Sunkiu atveju smūgis gali būti toks, kad žmogus nuo to poveikio neuronams (smegenims) numirtų.

Taigi, geriau visgi nenaudokite kastetų, jei nenorite rizikuoti, kad paskui už tai teks atsėdėti kalėjime.

Kastetas su papildomu žalojimu

Kitos kasteto funkcijos būna antraeilės ir neretai labai prastai realizuojamos. Viena tokia funkcija - tai dantukai, skirti mušamo žmogaus sužalojimui. Šita funkcija praktinėse muštynėse duoda gana mažai naudos, ypač jei kastetas yra labai lengvas (o tokie neretai pasitaiko). Žmogus būna sužalojamas, tačiau bendra smūgio energija nelabai tepadidėja, t.y., stabdančio efekto gali ir nebūti.

Jei kastetas yra plastmasinis, t.y., skirtas tam, kad jo nepastebėtų metalo detektoriai ir kad būtų galima teisme pameluoti, kad kastetas esą netikras ir žaislinis (tuo visvien niekas nepatikės), tai tiktai ta žalojanti funkcija ir atsiranda, nes plastmasė tokia lengva, kad kumščio masė nepadidėja. Panašiai veikia ir mediniai kastetai iš tvirtos medienos, pvz., iš ąžuolo.

Kartu tokie dantukai ir jų pėdsakai yra visiškai aiškus įrodymas bet kuriam teismui dėl to, kad kastetas buvo naudotas, o taip pat įrodymas, kad buvo ne šiaip fizinio skausmo sukėlimas, o lengvas, vidutinis ar sunkus kūno sužalojimas, kas laisvės atėmimo bausmę padidina tiek smarkiai, kad maža nepasirodys.


Kastetas kaip apsauga kumščiui

Dar kita kasteto funkcija - tai apsauga pačiam kumščiui nuo sužalojimo. Panašią apsauginę funkciją, beje, gali atlikti ir visai lengvas plastmasinis kastetas, ir netgi odinės pirštinės. Kai kada tokia apsauginė funkcija laikoma netgi svarbesne, nei kitos kasteto funkcijos.

Daugelis kastetų būna kraštutinai blogos formos, tad rankai gavus stiprų smūgį (kaip žinia iš fizikos, atoveiksmis lygus poveikiui), gali tą smūgį išsklaidyti rankoje taip, kad kartais gali būti netgi ir sulaužyti paties kasteto savininko pirštai. Tas itin būdinga paprastų žiedų tipo kastetams, kurie neturi į delną atsiremiančios atramos. Ir netgi jei atrama ir yra, kartais ji gali būti taip prastai padaryta (pvz., su išraitymais), kad sužalotų trenkiančio žmogaus delną ar, kryptelėjusi, tik padidintų sužeidimus pirštams. Taigi, ne visi kastetai apsaugo trenkiančio žmogaus ranką.