Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kalba

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Versija spausdinimui nebėra palaikoma ir gali turėti atkūrimo klaidų. Prašome atnaujinti savo interneto naršyklės žymes ir naudoti numatytąją interneto naršyklės spausdinimo funkciją.

Kalba - tai žodžių kratinys. Kai kurie kalbainiai tame kratinyje įžvelgia gilų dvasingumą ir tada pradeda kliedėt ir skelbiasi to dvasingumo tikraisiais ir vieninteliais tiesų apšviestaisiais skelbėjais, kurie visiems pasakysią, kaip išties reikia taisyklingai kalbėti, nes aplinkui niekas kalbėt nemoka ir išvis vieni beraščiai.

Paprastai išskiritne kalbos dvasingumo sklaida pasižymi kokia nors VLKK ar panašios įstaigos, kuriose esantys veikėjai, beje, nelabai net moka atskirti gramatikos nuo semantikos. Tačiau tai jiems netrukdo painioti tis tarp prasmių ir reikšmių, o paskui kalbėti visokias blėnis, prisidengiant kokia tai lietuvių tautai gręsiančia baisia pražūtim. Šiųjų tarpe ypatingą vertę įgauna kokios tai lietuviškos kabutės ir brūkšniai.

Tuo tarpu kiti gi visokie semiotikos žinovai pasakoja, kad kalba esą ne tik žodžiai, bet ir kažkokios prasmės beigi reikšmės, o dar žodžiais galį būti ir visokie kitokie ženklai. Tai Pipedija čia į šitas teoretikas nesikabins, bet išsyk vienareikšmiškai pasakys, kad vidinę semiotiką mes žinom, taip kad mozgų čia jūs mums tomis savo teorijomis nepapudrinsit.

Visi tikri kalbainiai žino, kad visa ta semiotika yra nesuderinama su lietuvių kalbos grynumu.


Įvairios kalbos teorijos ir semiotikos

Vienok visokie kompiuterastai paskutiniu metu priviso, kurie aiškina kalbainiams, kad tie apsiramintų, nes visvien netgi gramatikos neturi. Į ką kalbainiai baisiai putodamiesi atsako, kad Lietuvių kalbos gramatika yra, o ją kadaise dar Jablonskis ir Basanavičius parašė. O tada kompiuterastai kalbainiams paprašo pasakyt, kur veiksnys, o kur tarinys sakinyje "gvorklus braklas grundina troplas".

Tai į šitai kalbainiai paprastai pavaizduoja nesupratę klausimo, o kai galų gale supranta, kad neišsisuks ir jokių tam tinkamų taisyklių nepateiks, ima įsiutę burnoti, kad šita kompiuterinė logika nepriimtina ir reikia vadovautis kalbos pajautimu bei daugelio ankstesnių kalbainių darbais, o kompiuterastas neturįs kompetencijų.

Normalūs tuo tarpu žmonės žino, kad visos tos kalbos apie kalbas tėra niekai ir ne daugiau, nei pridūrkų sąpalionės, ir visai nesvarbu, kurie čia durniai yra kurioje pusėje. Nes kalba yra tam, kad susitart dėl pinigų, sekso ir valgyt nusipirkt. O daugiau tai niekam ji nelabai tereikalinga. Taip kad čia reikia suprasti.