Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Italų salės skerdynės: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(Naujas puslapis: '''Italų salės skerdynės''' įvyko 1913 metų gruodžio 24, bet išties nebuvo skerdynės, o buvo mirtina grūstis, kurią Kalėdų metu Calumet miestelyj...)
 
1 eilutė: 1 eilutė:
[[Vaizdas:Italian_Hall_Disaster_in_Pictures_-_Italian_Hall.jpg|350px|thumb|right|Didelė salė šio pastato antrame aukšte talpino 400 žmonių, bet laiptai į ją buvo labai siauri ir statūs - ten ir kilo mirtina grūstis]]
'''Italų salės skerdynės''' įvyko [[1913]] metų [[gruodžio 24]], bet išties nebuvo skerdynės, o buvo mirtina grūstis, kurią [[Kalėdos|Kalėdų]] metu Calumet miestelyje, Mičigao valstijoje, sukėlė kažkoks avigalvis, nutaręs pagąsdinti straikavusių darbininkų šeimas, kurios susirinko kartu atšvęsti šventės.
'''Italų salės skerdynės''' įvyko [[1913]] metų [[gruodžio 24]], bet išties nebuvo skerdynės, o buvo mirtina grūstis, kurią [[Kalėdos|Kalėdų]] metu Calumet miestelyje, Mičigao valstijoje, sukėlė kažkoks avigalvis, nutaręs pagąsdinti straikavusių darbininkų šeimas, kurios susirinko kartu atšvęsti šventės.



14:50, 25 gruodžio 2018 versija

Didelė salė šio pastato antrame aukšte talpino 400 žmonių, bet laiptai į ją buvo labai siauri ir statūs - ten ir kilo mirtina grūstis

Italų salės skerdynės įvyko 1913 metų gruodžio 24, bet išties nebuvo skerdynės, o buvo mirtina grūstis, kurią Kalėdų metu Calumet miestelyje, Mičigao valstijoje, sukėlė kažkoks avigalvis, nutaręs pagąsdinti straikavusių darbininkų šeimas, kurios susirinko kartu atšvęsti šventės.

Visa šventė turėjo vykti tokiame pastate, kuris vadinosi "Italų salė", tai žmonės ten ir susirinko. Bėda buvo tame, kad visa salė buvo antrame aukšte, o laiptai į ją - labai siauri, su siena gale ir labai statūs.

Žodžiu, susirinko į šventę 400 žmonių, o tada kažkas jiems užriko "gaisras". Tai visi ir puolė laukan, nes anais laikais gaisrai baigdavosi prastai. Bet kai visi puolė tais laiptais, tai ėmė griuvinėti, spausti vieni kitus ir paskui ir kristi vieni ant kitų, tai per grūstį vieni kitus ir užspaudė. Žuvo 73 žmonės, iš jų - 59 vaikai.

Paskui buvo dar bjauriau - kadangi žuvo streikuojantys kalnakasiai, o prie viso reikalo nagus prikišęs buvo Piliečių Aljansas, kuris prieš streiką kovojo, tai kartu su kompanija jie patepė pareigūnus taip, kad šie nieko netyrė ir nieko nenustatė - atseit savaime viskas įvyko.

Dar paskui tas pats Piliečių Aljansas vaizavo geradarius, bet vieną iš streikininkų, kuris matė to aljanso narį, bėgantį nuo tos Kalėdų šventės vietos, pašovė, pagrobė, paskui įkišo į traukinį ir išvežė į kažkur kitur, liepę negrįžti. Tasai visgi nepabūgo, tad reikalai ėmė lįst viešumon, prasidėjo skandalai, tačiau niekas taip ir nebuvo nubaustas.

Bendrai tai šita istorija yra žinoma kaip vienas iš negražių atvejų, kai JAV buvusiais laukinio kapitalizmo laikais visokie darbdaviai susidorodavo su nepatenkintais žmonėmis. Darbuotojai išties žmonėmis nebuvo laikomi, o greičiau jau kaip kokiais vergais...