Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Intelektuali šokių muzika

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Artificial Intelligence - Čia tipo robotas čilina, intelektualus žiauriai, šiaip čia vieno albumo koveris

Intelektuali šokių muzika (eng. IDM, Intelligent dance music) - tai elektroninės muzikos žanras, kuris realiai nėra nei intelektualus, nei šokių, o kartais net muzika sunku pavadinti. Šis žanras išpopuliarėjo 9-10-ajame dešimtmetyje, kai elektroninė pradėjo įgauti pripažinimą, nors kaip bebūtų gaila, dabar elektroninės muzikos veidas - tai visokie David Guettos, Calvin Harrisas ir panašus mėšlas, todėl elektroninės muzikos evoliucija kažkur susimovė, bet ne tame esmė. Intelektuali šokių muzika pasižymi chaotišku, nekonkrečiu ritmu, nuo kurio tam tikrais atvejais ausis paskausta. Iš esmės, intelektuali šokių muzika yra ambientinė muzika sumaišyta su atsitiktiniais chaotiškais būgnų ar šiaip beato garsais, kuriuos kūrė, turbūt, parkinsonu sergantis žmogus. Tikrai ne jūs vienas manote, kad šio žanro pavadinimas skamba debiliškai. Daugelis intelektualios šokių muzikos atlikėjų ironiškai žvelgia į šį pavadinimą, kadangi jis su intelektu nieko bendro neturi (iš kitos pusės, bent jau tie, kurie klausosi šios muzikos gali save intelektualais vadint). Daugeliu atveju šis žanras dar vadinamas braindance (net neversiu) arba experimental electronic music (eksperimentinė elektroninė muzika). Kartais youtubėj galima išvysti žmonių, kurie šią muziką vadina "Vapowavu", tokiems reiktų apsilankyt pas daktarus. Viena populiariausių šios muzikos įrašų bendrovių - tai Warp records. Jei tokios negirdėjote, nukreipiu jus į kitą straipsnį. Šventąja intelektualios muzikos trejybe paprastai vadinami Aphex Twin, Boards of Canada ir Autechre, bet apie juos apačioj.

Intelektualios šokių muzikos atlikėjai

Aphex Twin (Richard David James, RDJ, AFX) - tai pagrindinė žanro žvaigždė. Šis žmogus yra elektroninės muzikos dievas. Šiais laikais paklausus visokių "elektroninės muzikos fanų" millennialsų, jie jo aišku nežinos, bet šis žmogus tai aukso maišas. Ir netodėl , kad jis ryžas ir su barzda, kaip koks Paulius Ambrazevičius, o todėl, kad jis yra vienareikšmingai įtakingiausias elektroninės muzikos atlikėjas pasaulyje (šalia Kraftwerkų). Daugelis jo kūrinių (ypač ambientinių) yra įtakoti jo sąmoningų sapnų (lucid dreams). Be to, sklinda gandai, kad jis kažkada tanką nusipirko ir banke gyveno. Nurautas čiūvas vienu žodžiu. Jis taip pat kuria ir ambientinę muziką, ir techno, ir visokį acid shit.

Autechre - Apie šitus sunku ką pasakyti. Tai du pacanai (Rob Brown, Sean Booth). Realiai jų muzika net dar sudėtingesnė ir chaotiškesnė(?), nei aukščiau paminėto ryžiko. Jei nepatiko Aphex Twin su šitais nesivarginkit, bet jei mėgstat earrape'ą tai prašom. Realiai niekas nuo gūdžių 90-ųjų net neišsiaiškino kaip tariasi jų pavadinimas, todėl už interneto ribų apie juos nėra diskutuojama.

Boards of Canada - Tai vieni intelektulesnių(!) šio žanro atlikėjų, broliai Michael Sandison ir Marcus Eoin. Jie labiau ambientinės ir psichodelinės muzikos chebra, bet IDM jiems nėra svetima. Tai vieni įdomiausių šio žanro atlikėjų ne tik dėl kuriamos, tamsią ir kraupią atmosferą sukuriančios muzikos (kas antram kūriny vaikai juokiasi ir kitoks kraupus mėšlas vyksta ir šiaip ties skaičium 666 užsiciklinę), bet ir dėl to, kad kartais net suabejojama ar jie aplamai egzistuoja. Pradėję savo karjeras 90-ajame dešimtmetyje youtubėj galima rast vos vieną kitą jų intervių, kai kurie jų albumai velnias žino kur randasi, o patys atlikėjai vos kelias aiškias nuotraukas turi. Be to, visų elektrončikų mylimas Deadmau5 yra paminėjęs, kad šitie jam didžiausią įtaką padarė.

Atlikėjų fotkės