Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Infliacija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
04:07, 29 lapkričio 2020 versija, sukurta Ratukai (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Infliacija - tai visai, lyg devalvacija, tiktai per abu galus. Jei devalvacija reiškia, kad nuvertėja pinigai užsienio valiutų atžvilgiu, tai infliacija reiškia, kad nuvertėja ir užsienio valiutų, ir šalies viduje parduodamų prekių atžvilgiu.

Kai infliacija būna nesuvaldyta ir pareina šuoliais, tai tada gaunasi hiperinfliacija. Tai tada jau išties žmonės nesidžiaugia, nes būna, kad pinigai taip greitai savo vertę praranda, kad netgi nusipirkti nieko nesuspėsi.

O tai šiaip jau infliacija yra vienas iš geriausių būdų mokesčiams rinkti, tai dar ir vadinamas pinigų mokesčiu. Nes jei per metus infliacija siekia 7 procentus, tai reiškia, kad nuo visų pinigų turėtojų valstybė per metus 7 procentus įsidėjo sau į kišenę, o dar taip, kad tie pinigų turėtojai ir nesuprato, pro kur. O tai pro tur, kad valstybė tiesiog išleido tuos 7 procentus į apyvartą ir prisipirko kažko už juos. Tai čia 7 procentai todėl, kad daugelį metų Lietuva būtent tokią turėjo infliaciją, o kartais ir didesnę, nors kartais ir mažesnę.

O tai ką reiškia 7 procentai infliacijos? O tai reiškia paprastą reikalą. Ogi tokį, kad kai litas buvo išleistas 1994 pavasarį iki 2010 pavasario praėjo 16 metų. Tai vat štai dabar ir skaičiuojame, kiek liko iš 100 litų, jei kur nors pasidėjote juos tais 1994 metais:

Tai štai iš šito sąrašo matome, kad 2010 metais litai buvo teverti vargano trečdalio to, ko jie buvo verti, kai buvo išleisti. Tai šitai ir su atlyginimais puikiai koreliuojasi, nes tais 1994 vidutinis atlyginimas tebuvo 400 litų, o dabar - kokie 1200 litų. Taip kad matome ir tai, kad nuo tų laikų vadinasi, atlyginimai išties nepadidėjo, jei juos lyginsim su gyventojų perkamąja galia, nes kiek padidėjo atlyginimai, tai tiek reiškia ir litas nuvertėjo. O tai 2014 kai Lietuva žada įsivesti eurą, tai litas tebus vertas ketvirtadalio to, ko buvo vertas, kai buvo išleistas, o tai kaip tik bus suėję 20 metų, kai litas yra vartojamas.

Tai Lietuva 2014 ir įsivedė eurą, tai prieš įsivedant ta proga infliacija ir sumažėjo iki neįtikėtinų žemumų ir dabar gal netgi 3% metinių nesiekia. Taigi, kai infliacijos tempai dvigubai lėtesni, tai visiems daug geriau, bet kadangi ta infliacija taip paprastai nesimato, tai niekas pernelyg nesidžiaugia, nes nesupranta, kad infliaciniai mokesčiai sumažėjo dvigubai. Jei daugiau žmonių suprastų, kad šitie mokesčiai yra bene didžiausi, tai gal ir labiau džiaugtųsi. O gal ir ne, nes gal suprastų, kaip valdžia nuolat visus mausto.

Tai štai jums ir prašom, koks puikus būdas plėšt gyventojus visame gražume, netgi gražiau, negu koks nors PSD.