Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Forsai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
13:04, 14 rugpjūčio 2013 versija, sukurta Modestul (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
Šitie urlaganaiRusijos, ale gi visur jie panašūs, tsakant, nes silpnapročiai visur turi bendrų bruožų, tai ir didelio skirtumo nėra

Forsai - nagi tokie forsai, kad net į Vikipediją pakliuvo, tai čia jei reiktų rinkti Vikipedijoje patį pipediškiausią straipsnį, tai galimai šitas straipsnis ir būtų.

Nesgi kažkokie talentingi Vikipedijos veikėjai negana to, kad parašė apie tai, kad forsai tai esą ne kas kitas, o modifikuoti skinai, tai dar juos ir judėjimu išvadino, kultūra ir subkultūra bei netgi sukūrė istoriją apie tai, kaip forsų judėjimas atsirado kažkur Jungtinėje Karalystėje. Tai tas straipsnis tokio lygio vis redaguojamas Pedivikijoje jau kelis metus yra, tai per tą laiką nei kiek nepagerėjo, o išliko maždaug tiek pat pilnas briedas, nors ir buvo perrašytas bent kokius 10 ar 20 kartų.

Tai čia dabar Pipedija pademonstruos vienu sakiniu, kad Pipedijos informacija yra žymiai tikslesnė, teisingesnė ir panašiai, o Vikipedija yra feilas:


Forsai ir kultūrinė analizė

Analizuojant gi forsus ir jų kultūrologinius bei antropologinius aspektus, tenka pastebėti, kad visą šią grupę jungia tiktai vienas bruožas: silpnaprotystė. Visi kiti aspektai yra tiesiog šiosios išdava, tad negalime nei kalbėti apie kokį nors forsų judėjimą, nei apie kultūrą ar netgi subkultūrą: visi skiriamieji forsų požymiai priklauso kitoms specifinėms grupėms (pvz., alkoholikams, chuliganams, prekeiviams ir pan.), tuo tarpu patsai terminas "forsas" tėra atsiradęs ir įsigalėjęs likimo nuskriaustų neformalų tarpe apie 1990-1992.

Terminas forsas yra kilęs iš rusiško фарцовщик, фарцовка, форцовка, форсовка, фарсолка - taip iki pat 1990 ir kiek vėliau SSRS buvo vadinami paprasčiausi prekeiviai arba spekuliantai. Žodis farcovka spėjamai kilo iš angliško pasakymo for sale, t.y., mandro pavadinimo, kurį užsieniniais drabužiais ir daiktais prekiaujantys perpardavinėtojai sakydavo savo klientams. Rusiškas terminas farcovka susiformavo dar apie 1950-1960 metus, esant vadinamiesiems stiliagoms - tuometiniam sovietiniam auksiniam jaunimui, norėjusiam įsigyti užsieninių prekių. Vėliau (apie 1970-1980) tokio tipo prekių poreikis augo ir netgi susiformavo specifinis aprangos stilius, vadinamas montana, kurį mėgdavo pabrėžti turtingų tėvelių atžalos.

Apie 1986-1990, atidarius sienas ir suteikus galimybę prekiauti žymiai laisviau (iki tol prekyba ar spekuliacija buvo baudžiama) labai staigiai išaugo pačių prekeivių gerovė, o prekyba užsiėmė kas papuola, įskaitant net ir visiškas atmatas. Dėl to vadinamasis montana stilius staigiai transformavosi, o vietoj jo atsirado treningų mada, nors prieš tai gi, vos paplūdus triapkom iš vakarų, tipiškas forsofščikas nešiodavo garintus džinsus ir džinsūrą, ir neretai turėdavo ilgus plaukus it koks hipis, nemenka dalimi padiktuota vadinamųjų sportininkų, o išties - tiesiog nusikaltėlių. Būtent tada marginalų tarpe ir susiformavo įvaizdis, kad norint būti kietu, reikia turėt plikai skustą galvą ir nešioti treningus. Išryškėjo ir kai kurie kiti "forsovi" apsirengimo elementai: gan konformistiškas, vis dar montana bruožų turintis drabužių stilius, pabrėžtinas "užsienietiškumas" (angliški užrašai, JAV simboliai), visokios turtinę padėtį turinčios žymėti grandinėlės, prie diržo segamos piniginės (būdingas turgaus prekeivių atributas), etc.

Nepaisant savo ryškumo, iki maždaug 1988 metų terminas forsas išvis neaptinkamas, o iki maždaug 1991 pagrindinė jo prasmė - tai prekeivis ar verslininkas, tuo tarpu prasme, panašesne į dabartinę, vartojamas žodis "urlaganas" arba "urla". Ir tik vėlesniame etape, su chuliganais susiduriančių pankų ir panašių neformalų galvose forsas transformavosi iš Gariūnų prekeivio į tiesiog eilinį nuopisą, o paskui - ir į gatvinį pacuką.

Dar kartą pažymėtina, kad forsai nesudaro jokios grupės, turinčios kokių nors jungiančių požymių - tai tipinė projekcija, atsirandanti klaidingai apibendrinant įvairius marginalus, sutapatinant pacukus, kaimiečius, šiauliečius, banditus, prekeivius ir t.t. į vieną visumą tiesiog pagal vieną-kitą sutampantį išvaizdos, apsirengimo ar elgesio bruožą.

Dar kiti sako, kad žodis "forsas" gali būti kilęs ir iš angliško žodžio "force" - jėga. Tai gana logiškas paaiškinimas, kadangi norėdami pasiekti savo tikslus, forsai naudoja jėgą. Nes paprastai smegenų neužtenka. Beje ar tik ne is cia kilo apsaugos imones pavadinimas G4S (skambantis G-force, o kai kam kaip "gas" - is rusu kalbos reiskentis dujos) ir ar tik ne kazkada buve forsai yra jos ikurejai. Beje G4S tai buves Falk Security (gatvese geriau zinomas kaip fuck security). Vis delto pagirtinas kuribingumas tu kurie sugalvojo pavadinimus - tiek daug simbolizmo pavadinimose. PS sorry klavoj neturiu lt raidziu:)

Vienas iš pipedijai žinomų forsų yra:

Arnelis