Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Fluoroskopas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
17:26, 28 rugpjūčio 2019 versija naudotojo Raketa (Aptarimas | įnašas)

(skirt) ←Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Fluoroskopas - tai toksai primityvus rentgenas, kuris be jokios nuotraukos daromas. Veikimas paprastas - iš vienos daikto pusės yra rentgeno lempa, o iš kitos - šviečiantis ekranas iš kokių nors bario ar platinos druskų, kurios ima švytėti nuo rentgeno spindulių.

Tai fluoroskopai dabar naudojami tiktai daiktams peršvietinėti, pvz., oro uostuose. Žmonėms nenaudojami, nes labai daug kenksmingo apspinduliavimo duoda.

Istorija byloja, kad kai fluoroskopą išrado toksai Tomas Edisonas, tai jis tiek bovijosi tuo aparatu, kad savo padėdėją Clarence Dally galų gale negyvai ir nuspinduliavo, iki visiškos mirties nuo radiacijos. Pats Edisonas, tiesa, irgi dasižaidė - su tuo savo rentgenu išsidegino sau akis ir liko beveik aklas.

Šiais laikais kai kurie senoliai fluoroskopu dar pavadina kokį įprastą rentgeno aparatą, o fluoroskopija užvadina tiesiog plaučių rentgeno nuotraukų darymą. Tai iš nepaprastai senų laikų, kai medikai plaučius dar išties tikrais fluoroskopais tirdavo, negalvodami, kad per veiną tyrimą žmogui gyvenimą gali metais-dviem sutrumpinti.